ENVI - PAK podal ohlásenia za rok 2021, ministerstvo v nich dostalo množstvo údajov | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

ENVI - PAK podal ohlásenia za rok 2021, ministerstvo v nich dostalo množstvo údajov

Ohlásenia obsahujú napríklad informácie o množstvách obalov a neobalov uvedených na slovenský trh.

ENVI - PAK

  • Aktuality |  01.03.2022 |  Radovan Potočár

Posledný februárový deň každého roka je pre organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV) a tým aj pre výrobcov, ktorým OZV plnia povinnosti podľa zákona o odpadoch, obzvlášť dôležitý. Spája sa s ním termín pre splnenie dôležitej ohlasovacej povinnosti.

"Dnes, 28. 2. 2022, sme si tak ako každý rok splnili svoju zákonnú povinnosť a v súlade s platnou legislatívou sme na Ministerstvo životného prostredia podali ohlásenia za rok 2021," informovala OZV ENVI - PAK, jedna z dvojice najväčších OZV na slovenskom trhu.

ENVI - PAK záver roka vníma ako zavŕšenie svojej celoročnej práce a výsledok spoločného úsilia výrobcov, obcí, zberových spoločností a recyklátorov a v konečnom dôsledku aj všetkých obyvateľov.

Ohlásenia, ktoré ENVI - PAK podal rezortu životného prostredia, zahŕňajú:

  • ohlásenia o neobalových výrobkoch uvedených na trh v Slovenskej republike a miere zhodnocovania a recyklácie odpadov z neobalových výrobkov,
  • ohlásenia o obaloch uvedených na trh v Slovenskej republike a plnení miery zhodnocovania a recyklácie odpadov z obalov,
  • a ohlásenia o zbere odpadov z obalov.

Všetky ohlásenia obsahujú informácie o množstvách obalov a neobalov uvedených na slovenský trh výrobcami zastúpenými OZV ENVI - PAK.

"Taktiež sú v ohláseniach v súlade so zákonom uvedené presné množstvá zozbieraných odpadov, ako aj odpadov z obalov zabezpečené OZV ENVI - PAK a tiež množstvá, ktoré boli prostredníctvom nášho systému zhodnotené a recyklované," priblížil ENVI - PAK.

"Všetkým našim klientom a partnerským samosprávam ďakujeme za prejavenú dôveru v uplynulom roku a tešíme sa na spoluprácu v nasledujúcom období."


OZV ENVI - PAK je komunikačným partnerom Odpady-portal.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

ENVI - PAK získal ocenenie za udržateľné aktivity v spracovaní odpadov

ENVI - PAK získal ocenenie za udržateľné aktivity v spracovaní odpadov

Spoločnosť zaviedla na Slovensku prístup rozšírenej zodpovednosti výrobcov za výrobky a obaly od vývoja až po post-spotrebiteľskú fázu ich životného cyklu.

Monitoring odpadového hospodárstva | 23. - 29. 1. 2023

Monitoring odpadového hospodárstva | 23. - 29. 1. 2023

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Trenčiansky samosprávny kraj získal certifikát zodpovednej spoločnosti

Trenčiansky samosprávny kraj získal certifikát zodpovednej spoločnosti

OZV ENVI - PAK ocenil TSK certifikátom základnej úrovne v projekte Zodpovedná spoločnosť.