Svetoznáma nápojová firma uviedla na trh držiak z kartónového papiera | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Svetoznáma nápojová firma uviedla na trh držiak z recyklovateľného papiera

Unikátne riešenie spoločnosti Coca-Cola nahradí plastovú fóliu a ročne ušetrí v Česku a na Slovenku až 35 ton plastu.

Svetoznáma nápojová firma uviedla na trh držiak z kartónového papiera

Ilustračné foto: Pixabay

  • Aktuality |  20.04.2022 |  TS Seesame | (ave)

Multipacky 4 a 6 plechoviek držala až doteraz pohromade plastová sťahovacia fólia. Najnovšie ju nahradí tzv. KeelClip™ – unikátne riešenie z kartónového papiera. Vďaka jeho používaniu sa v Česku a na Slovensku ušetrí ročne až 35 ton plastu.

Spoločnosť Coca-Cola HBC sa snaží neustále hľadať a zavádzať inovatívne obaly, ktoré znižujú ekologickú stopu, energetickú náročnosť a predstavujú dlhodobo udržateľné riešenia. Jedným z nich je aj kartónový držiak na plechovky – KeelClip™, ktorý plnohodnotne nahrádza doteraz používané plastové fólie.

Funguje na jednoduchom princípe skladacieho mechanizmu, pomocou ktorého je možné uchytiť 4 až 8 plechoviek naraz. Jednoduchšia je aj následná manipulácia pre zákazníka, ktorý môže veľmi ľahko odňať jednotlivé plechovky s nápojom z držiaka.

„Presunom na KeelClip™ a kartónové balenie sa zbavíme značnej časti plastových fólií. Táto inovácia v podobe minimalistického balenia pomáha významne znížiť záťaž na životné prostredie, teda množstvo plastov vo výrobe. Lokálne tým ušetríme až 35 ton plastov ročne len na českom a slovenskom trhu,” vysvetľuje Michal Dyttert, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy a udržateľnosť Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

KeelClip™ bude fóliu na nápojoch v plechovkách nahrádzať postupne v priebehu tohto roka. Pôvodné balenie so sťahovacou fóliou sa prestane úplne vyrábať. V tomto novom kartónovom obale si budú môcť zákazníci postupne zakúpiť nápoje Coca-Cola, multipacky Coca-Cola Zero, Fanta, Sprite a Kinley.

Kartónový držiak KeelClip™ v sebe spája množstvo výhod, ide o ekologický, praktický, úplne recyklovateľný a bio rozložiteľný obal. Zároveň má FSC certifikáciu, ktorá garantuje jeho pôvod z legálnej ťažby a trvalo udržateľného a sociálne prospešne obhospodarovaného lesa či recyklovaných zdrojov.

MIM / ESONA

Prechod na tento udržateľný obal je ďalším čriepkom v mozaike ambicióznej environmentálnej stratégie spoločnosti Coca-Cola „World Without Waste“. Jej súčasťou je dosiahnutie stopercentnej recyklovateľnosti svojich nápojových obalov, čo sa na slovenskom aj európskom trhu spoločnosti Coca-Cola HBC už podarilo splniť.

Do roku 2025 plánuje spoločnosť v krajinách Európskej únie zvýšiť pomer recyklovaného PET-u vo svojich fľašiach až na 50 % a do roku 2030 chce vytriediť a zrecyklovať rovnaké množstvo nápojových obalov, aké uvedie na trh. Ďalším míľnikom je rok 2040, keď Coca-Cola plánuje dosiahnuť uhlíkovo neutrálne podnikanie v celom svojom hodnotovom reťazci.

Na dosiahnutie svojho cieľa podnikne Coca-Cola HBC nasledujúce kroky:

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový mesačník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 1. - 7. 6. 2023

Monitoring odpadového hospodárstva | 1. - 7. 6. 2023

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Monitoring odpadového hospodárstva | 24. - 31. 5. 2023

Monitoring odpadového hospodárstva | 24. - 31. 5. 2023

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Služobný úrad MŽP SR povedie nová generálna tajomníčka

Služobný úrad MŽP SR povedie nová generálna tajomníčka

Vláda z funkcie odvolala Dašu Turbovú a prijala personálny návrh nového ministra.