Hravá forma, dôležité témy. ENVI - PAK opäť vzdelával o odpadoch a triedení | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Hravá forma, dôležité témy. ENVI - PAK opäť vzdelával o odpadoch a triedení

Organizácia zodpovednosti výrobcov sa zapojila do Kultúrneho leta v Považskej Bystrici.

ENVI - PAK

Stánok OZV ENVI - PAK v Považskej Bystrici / Foto: ENVI - PAK

  • Aktuality |  28.07.2022 |  Radovan Potočár

Jedným z tradičných podujatí Kultúrneho leta v Považskej Bystrici je Ekodeň, zameraný na osvetu v oblasti triedenia, recyklácie odpadu a ochrany životného prostredia. Organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) ENVI - PAK bola aj tento rok jeho súčasťou. Priniesol nielen zábavu, ale aj nové vedomosti.

„Malí aj veľkí návštevníci sa tešili z celodenného bohatého programu vo forme súťaží, tvorivých dielní, zábavy či zaujímavých prednášok zameraných na módu a našu planétu alebo ekostopu v domácnosti,“ informuje o podujatí ENVI - PAK.

„Opäť nechýbali atraktívne predajné stánky, v ktorých ste si mohli zakúpiť rôzne maškrty, eko veci pre domácnosť či dozvedieť sa nové informácie. Už tradične sa na EKODNI zbierali použité kefky, batérie, lieky, žiarovky či kuchynský olej. Veľký úspech mal tohtoročný swap kníh,“ priblížilo mesto Považská Bystrica na sociálnej sieti.

Zaujímavé aktivity na návštevníkov čakali aj v stánku OZV ENVI - PAK. Nechýbali v ňom hravé ekologické aktivity ako odpadová magnetická tabuľa, obrie pexeso na trávnatej ploche, ekologické človeče spojené s otázkami o triedení či odpadové puzzle, kde okrem zábavy načerpali deti aj nové vedomosti.

Záverečná odborná diskusia „Všetko, čo by ste mali vedieť o odpadoch“ s Katarínou Kretter z OZV ENVI - PAK bola zas prínosom pre všetkých, ktorých zaujíma nielen samotné triedenie, kompostovanie, rôzne mýty o odpade, ale aj minimalizácia tvorby odpadu.

„Cieľom ekologických podujatí je ľudí motivovať najmä k správnemu triedeniu odpadu, osvetou a hravou formou vychovávať deti k ochrane životného prostredia a uvedomeniu dôležitosti ekologických tém,“ doplnil ENVI - PAK.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 25. - 28. 9. 2023

Monitoring odpadového hospodárstva | 25. - 28. 9. 2023

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

ZOP: Nestačí upratať po Budajovi, odpady sa musia začať riešiť koncepčne

ZOP: Nestačí upratať po Budajovi, odpady sa musia začať riešiť koncepčne

Pre nekompetentnosť politických nominantov v kresle ministra chýba elementárna technická infraštruktúra pre odpady, tvrdí Ján Chovanec zo Zväzu odpadového priemyslu.

Potraviny s blížiacim sa dátumom spotreby by mali byť lacnejšie. Profituje predajca aj spotrebiteľ, vyplýva z analýzy

Potraviny s blížiacim sa dátumom spotreby by mali byť lacnejšie. Profituje predajca aj spotrebiteľ, vyplýva z analýzy

Podľa amerického vedca je najvýhodnejšou metódou predchádzania vzniku potravinového odpadu takzvaná dynamická cenotvorba.