NATUR-PACK

Odpad skončil, kde nemal. Obvineným hrozí osem rokov väzenia

Polícia obvinila dve fyzické osoby z neoprávneného nakladania s odpadom. Vyčíslená škoda má dosahovať 10 miliónov eur.

Odpad skončil, kde nemal. Obvineným hrozí osem rokov väzenia
Foto: PZ SR

Enviropolícia v Bratislave ukončila rozsiahle vyšetrovanie trestnej činnosti týkajúcej sa protiprávneho ukladania odpadov v Bratislavskom kraji návrhom na podanie obžaloby.

“Minimálne od augusta 2020 do augusta 2021, osoby L.G. a D.V. spáchali pokračovací zločin neoprávnené nakladanie s odpadmi. Išlo konkrétne o oblasti v k. ú. Studené a Podunajské Biskupice, kde protiprávne uložili a zakopali odpad tvorený výkopovou zeminou, zeminou a kamenivom, zmiešaným stavebným odpadom, tehlami, plastmi, komunálnym odpadom a rôznymi inými druhmi odpadu,” informuje polícia na sociálnej sieti.

Celkovo má ísť o objem viac ako 139 500 kubických metrov odpadu, pričom rozsah škôd je vyčíslený na takmer 10 miliónov eur. V prípade dokázania viny hrozí obvineným osobám trest odňatia slobody až do výšky 8 rokov.


Diskusia(0)