NATUR-PACK

Minister životného prostredia a skupina 10 poslancov opúšťa OĽaNO

Odišli by sme, aj keby vláda nepadla, hovorí Ján Budaj.

Minister životného prostredia a skupina 10 poslancov opúšťa OĽaNO
Minister životného prostredia Ján Budaj / Foto: Odpady-portal.sk

Občiansko-demokratická platforma OĽaNO odchádza z poslaneckého klubu hnutia. Rozhodnutie sa týka skupiny desiatich poslancov Národnej rady SR, ktorú vedie minister životného prostredia a zároveň člen predsedníctva OĽaNO Ján Budaj.

Odchod platformy z klubu OĽaNO dnes (16. decembra) potvrdil J. Budaj v rozhovore pre Denník N

„My sme OĽaNO oznámili už dávno, že budeme pôsobiť samostatne. Pán Matovič aj pán Heger to vedia a sú s tým absolútne v pohode,“ povedal minister Budaj.

Ním vedená platforma si podľa J. Budaja už dávnejšie „vytvorila predstavu, ako chce fungovať” a z klubu hnutia by odišli aj v prípade, ak by vláda včerajším hlasovaním NR SR nestratila dôveru.


Diskusia(0)