NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Zabezpečia jeho uskladnenie aj prevoz. Špeciálne nádoby sú riešením pre nebezpečný odpad

Ak je nebezpečný odpad v kvapalnom skupenstve, nádoby musí byť perfektne utesnené a mali by poskytovať aj záchytný systém.

nebezpečný odpad

Foto: Depositphotos

Nakladanie s nebezpečným odpadom má množstvo špecifík a riadi sa prísnymi pravidlami. Uskladňovanie a preprava takéhoto odpadu sa nezaobíde bez špeciálne upravených nádob. Jedným z dodávateľom takýchto riešení je MEVA-SK, dcérska spoločnosť českého výrobcu MEVA.

„Už od roku 1898 vyrábame obaly, ktoré sú nenahraditeľné vo všetkých priemyselných prevádzkach, výrobných podnikoch a skladoch, kde dochádza ku kontaktu s kontaminovanými či nebezpečnými látkami,“ uvádza MEVA-SK v novom blogovom príspevku o nebezpečnom odpade.

Jedným zo špecifík v tejto oblasti je, že jednotlivé druhy nebezpečných odpadov sa nemôžu navzájom miešať a nebezpečné látky nie je povolené skladovať s odpadmi, ktoré nie sú nebezpečné. Nemenej dôležité je zabezpečiť aj vhodné nádoby na skladovanie a prevoz takéhoto odpadu.

Špecializované nádoby pritom nájdu uplatnenie v priemysle, v malých výrobných podnikoch, ale aj v laboratóriách a na všetkých ďalších pracoviskách, kde sa prichádza do styku s chemickými látkami, resp. kde vzniká nebezpečný odpad. Riešenia nádob sa líšia v závislosti od toho, o aké skupenstvo odpadu ide.

„Na tuhý nebezpečný odpad pre vás vyrábame rôzne nádoby, kontajnery, sudy s vekom, ako aj boxy či ESD obaly. Pozor, myslite na to, že nebezpečné odpady sa v ustanovených prípadoch zakazuje skladovať bez ich predchádzajúcej úpravy, ktorá zabezpečí podstatné zníženie ich nebezpečnosti, objemu alebo hmotnosti,“ radí MEVA-SK.

Kontajner na tuhý nebezpečný odpad 445 l | Foto: MEVA-SK

Skladovanie nebezpečných kvapalín je ešte náročnejšie. Nebezpečný odpad v kvapalnom skupenstve si vyžaduje dokonale tesniace obal, ako aj záchytný systém, ktorý zabezpečí prípadné úniky úniky kvapaliny.

„Keďže kvapalina má schopnosť preniknúť aj do tých najmenších otvorov, obal na jej skladovanie musí byť dokonale utesnený a ešte navyše zabezpečený záchytným systémom, ktorý zachytí nežiaduci únik kvapaliny v súlade s platnými zákonmi o vodách,“ píše sa v blogu.

„V našej ponuke nájdete rozmanité kontajnery IBC, dvojplášťové nádrže, nádoby a kanistre či sudy so zátkami so špeciálnym tesnením. Všetky sú vyrobené z chemicky odolných materiálov. Niektoré z nich sú stohovateľné, čo vám ušetrí priestor v sklade. Rovnako ako na samotné skladovanie sú ideálne aj na prevoz,“ uzatvára MEVA-SK.


Spoločnosť MEVA-SK je komunikačným partnerom Odpady-portal.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Je to riešenie pre zaolejované vody, emulzie a pracie luhy. Firma ponúka ich zhodnotenie

Je to riešenie pre zaolejované vody, emulzie a pracie luhy. Firma ponúka ich zhodnotenie

Olejový koncentrát sa dá regenerovať alebo využiť ako palivo.

Aktualizovaný program konferencie Odpady 2024

Aktualizovaný program konferencie Odpady 2024

Organizátor podujatia Ekos Plus pozýva na 12. ročník odbornej konferencie, ktorá sa uskutoční už tento týždeň, 20. - 21. júna v Žiline.

EE Club: Ako výrobcovia financujú triedený zber (Pozvánka na diskusiu)

EE Club: Ako výrobcovia financujú triedený zber (Pozvánka na diskusiu)

Denník Odpady-portal.sk pozýva na ďalšie podujatie v rámci cyklu diskusií EE CLUB.

X
X
X
X