NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

Spustili prieskum o triedení a zálohovaní. Súťažiť môžete o ceny

Organizácie NATUR-PACK a Správca zálohového systému spustili na festivale GRAPE popri vzdelávaní aj prvý spoločný prieskum.

Tím festivalu GRAPE

Foto: NATUR-PACK

Organizácie NATUR-PACKSprávca zálohového systému pokračujú v úzkej spolupráci na vzdelávaní verejnosti aj v letných mesiacoch. Naposledy vzdelávali malých i veľkých účastníkov festivalu GRAPE.

Pre malých i veľkých účastníkov pripravili viacero exteriérových aktivít, opäť bodovalo odpadové Človeče nehnevaj sa a zaujala aj nová hra Odpadový labyrint. Potešil nás záujem verejnosti o triedenie, zálohovanie i predchádzanie vzniku odpadu.

odpadové človečeOdpadové človeče | Foto: NATUR-PACK

Počas festivalu sme si veľmi pozorne všímali vzťah ľudí k odpadom. Mnohí využívali výborne zabezpečené triediace staničky s vyškolenými tímami, časť účastníkov festivalu však triedenie odpadov ignorovala a nejeden zálohovaný, či dobre recyklovateľný obal skončil v zmesovom kontajneri.

Aj z tohto dôvodu vidíme obrovský zmysel v dlhodobých kampaniach a systematickom vzdelávaní. Zlepšovať sa totiž ešte môžeme.

Odpadový labyrintOdpadový labyrint | Foto: Odpady-portal.sk

Na festivale sa k vzdelávaniu verejnosti pridaj aj influencer Správcu zálohového systému Vratko Štupeľ, s ktorým pripravujeme sériu spoločných videoreportáží so vzdelávacím obsahom.

Hlavnou témou bude potreba stláčať odpady v triedenom zbere, a ako príklad sme si zvolili nezálohované PET fľaše (napr. od octu, oleja, mlieka, či sirupov).

Vratko ŠtupeľNatáčanie s Vratkom Štupeľom | Foto: NATUR-PACK

Popri vzdelávaní verejnosti sa na festivale spustil aj prieskum o triedení a zálohovaní, ktorého cieľom je zistiť zásadné postoje verejnosti k triedeniu, zálohovaniu, voľne pohodenému odpadu, ako odhaliť, ktoré druhy odpadov sú považované za najproblematickejšie.

Vyplnenie online dotazníka prieskumu je veľmi jednoduché a zaberie približne 1 minútu. Do formulára vstúpite jednoduchým kliknutím SEM.

Po vyplnení emailovej adresy sa účastník zároveň zapája do súťaže o pekné ceny. Štatút súťaže nájdete na tomto odkaze: ŠTATÚT. Do prieskumu a súťaže je možné sa zapojiť do 15.9.2023.

Tlačová správa NATUR-PACK


/Spoločnosť NATUR-PACK je komunikačným partnerom denníka Odpady-portal.sk/


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na webinár: Úvod do nového nariadenia o batériách a odpadových batériách

Pozvánka na webinár: Úvod do nového nariadenia o batériách a odpadových batériách

Spoločnosť Inisoft pozýva na webinár s odborníčkou na právo životného prostredia Annamáriou Tóthovou určený všetkým, ktorí sa zaoberajú batériami a odpadovými batériami.

Pozvánka na konferenciu: OBEHOVÉ HOSPODÁRSTVO

Pozvánka na konferenciu: OBEHOVÉ HOSPODÁRSTVO

Organizátor podujatia spolu so spolupracujúcimi inštitúciami pozývajú odbornú verejnosť na medzinárodnú konferenciu, ktorá sa uskutoční v polovici júna v Bratislave.

Na KOSIT si uplatní predkupné právo väčšinový majiteľ

Na KOSIT si uplatní predkupné právo väčšinový majiteľ

Majoritný akcionár košickej odpadovej firmy, spoločnosť Wood Waste Management Ltd., oznámila mestu svoj zámer využiť predkupné právo na 29 % akcií mesta. Dorovnala ponuku skupiny AVE, ktorá patrí do holdingu českého miliardára Daniela Křetínského.