Spustili prieskum o triedení a zálohovaní. Súťažiť môžete o ceny | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Spustili prieskum o triedení a zálohovaní. Súťažiť môžete o ceny

Organizácie NATUR-PACK a Správca zálohového systému spustili na festivale GRAPE popri vzdelávaní aj prvý spoločný prieskum.

Tím festivalu GRAPE

Foto: NATUR-PACK

Organizácie NATUR-PACKSprávca zálohového systému pokračujú v úzkej spolupráci na vzdelávaní verejnosti aj v letných mesiacoch. Naposledy vzdelávali malých i veľkých účastníkov festivalu GRAPE.

Pre malých i veľkých účastníkov pripravili viacero exteriérových aktivít, opäť bodovalo odpadové Človeče nehnevaj sa a zaujala aj nová hra Odpadový labyrint. Potešil nás záujem verejnosti o triedenie, zálohovanie i predchádzanie vzniku odpadu.

odpadové človečeOdpadové človeče | Foto: NATUR-PACK

Počas festivalu sme si veľmi pozorne všímali vzťah ľudí k odpadom. Mnohí využívali výborne zabezpečené triediace staničky s vyškolenými tímami, časť účastníkov festivalu však triedenie odpadov ignorovala a nejeden zálohovaný, či dobre recyklovateľný obal skončil v zmesovom kontajneri.

Aj z tohto dôvodu vidíme obrovský zmysel v dlhodobých kampaniach a systematickom vzdelávaní. Zlepšovať sa totiž ešte môžeme.

Odpadový labyrintOdpadový labyrint | Foto: Odpady-portal.sk

Na festivale sa k vzdelávaniu verejnosti pridaj aj influencer Správcu zálohového systému Vratko Štupeľ, s ktorým pripravujeme sériu spoločných videoreportáží so vzdelávacím obsahom.

Hlavnou témou bude potreba stláčať odpady v triedenom zbere, a ako príklad sme si zvolili nezálohované PET fľaše (napr. od octu, oleja, mlieka, či sirupov).

Vratko ŠtupeľNatáčanie s Vratkom Štupeľom | Foto: NATUR-PACK

Popri vzdelávaní verejnosti sa na festivale spustil aj prieskum o triedení a zálohovaní, ktorého cieľom je zistiť zásadné postoje verejnosti k triedeniu, zálohovaniu, voľne pohodenému odpadu, ako odhaliť, ktoré druhy odpadov sú považované za najproblematickejšie.

Vyplnenie online dotazníka prieskumu je veľmi jednoduché a zaberie približne 1 minútu. Do formulára vstúpite jednoduchým kliknutím SEM.

Po vyplnení emailovej adresy sa účastník zároveň zapája do súťaže o pekné ceny. Štatút súťaže nájdete na tomto odkaze: ŠTATÚT. Do prieskumu a súťaže je možné sa zapojiť do 15.9.2023.

Tlačová správa NATUR-PACK


/Spoločnosť NATUR-PACK je komunikačným partnerom denníka Odpady-portal.sk/


Mohlo by vás zaujímať

Výrobcovia menia OZV. Ak sa zmenia ich trhové podiely, ovplyvní to aj mestá a obce

Výrobcovia menia OZV. Ak sa zmenia ich trhové podiely, ovplyvní to aj mestá a obce

Nevyžiadaná zmena OZV sa môže dotknúť aj tých samospráv, ktoré majú v triedenom zbere dobré výsledky.

Je to utópia s množstvom nepresností a chýb, reaguje Zväz odpadového priemyslu na štúdiu IEP

Je to utópia s množstvom nepresností a chýb, reaguje Zväz odpadového priemyslu na štúdiu IEP

Podľa záverov štúdie treba ignorovať európske trendy technologickej modernizácie a naďalej plniť skládky cez MBÚ linky, aby sme na smetisku ostali čo najdlhšie, tvrdí ZOP.

Pozvánka na konferenciu: ENVIROMANAGEMENT 2023 (aktualizovaná)

Pozvánka na konferenciu: ENVIROMANAGEMENT 2023 (aktualizovaná)

Trinásty ročník medzinárodnej odbornej konferencie sa uskutoční na začiatku októbra vo Vysokých Tatrách.