Eversheds Sutherland
REDOX
INISOFT

Otvorili nový zberný dvor pri Bratislave. Bude súčasťou väčšieho recyklačného centra

Recyklačné centrum sa zameria na zhodnocovanie biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov a stavebných odpadov.

zberný dvor Chorvátsky Grob

Zberný dvor v Chorvátskom Grobe / Foto: sEKO Recyklačné centrum

  • Servisné témy |  07.11.2023 |  sEKO Recyklačné centrum / redakcia

Spoločnosť sEKO Recyklačné centrum oficiálne otvorila brány nového Zberného dvora. Ide o prvú etapu nového Centra zhodnocovania odpadov, ktoré v lokalite vznikne.

Zberný dvor sa nachádza sa v Chorvátskom Grobe na adrese Triblavinská cesta 4871/28. Je otvorený počas celého roka v pracovných dňoch od pondelka do piatka v čase od 7:00 do 17:00. V období od začiatku apríla do konca októbra aj každú sobotu od 8:00 do 16:00. Výnimkou sú štátne sviatky, kedy je zberný dvor zatvorený.

Zberný dvor prijíma rôzne odpady

Novootvorený zberný dvor prijíma povolené druhy odpadov na ich ďalšiu recykláciu a zhodnotenie. Zariadenie na zber odpadov disponuje súhlasom, ktorý jeho prevádzkovateľovi vydal Okresný úrad v Senci.

Zberný dvor | Foto: sEKO Recyklačné centrum

Hlavným zámerom spoločnosti sEKO Recyklačné centrum je vytvoriť nové kapacity pre materiálovú recykláciu biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov (BRKO) a stavebných odpadov.

Úlohou je tiež prevádzkovanie technologických zariadení pre kompostovanie BRKO od etapy triedenia a mletia, až po výrobu certifikovaného kompostu, ktorý môže byť použitý na výrobu substrátov na záhradnícke účely a sadovnícke práce, terénne úpravy, výrobu strešných substrátov a ďalšie účely.

Stavebný odpad zrecyklujú na stavebné zmesi

V súčasnosti je prevádzka II. etapy Centra zhodnocovania pre recykláciu BRKO a stavebných odpadov vo výstavbe, kde prebieha povoľovací proces.

Zberný dvor tiež prijíma už spomínaný stavebný odpad, ktorý nie je nebezpečný. Jeho spracovaním, recykláciou vzniknú nanovo použiteľné stavebné zmesi určené pre stavebný priemysel. Tento materiál môže slúžiť ako základ pre výrobu cementových zmesí, zásypové práce, úpravy terénu a výrobu prefabrikátov.

Foto: sEKO Recyklačné centrum

Všetky potrebné informácie o novom zberom dvore v Chorvátskom Grobe, jeho hlavných aktivitách, kompletný cenník a zoznam prijímaných odpadov záujemcovia nájdu na webe spoločnosti sEKO Recyklačné centrum.


PR člániok spoločnosti sEKO Recyklačné centrum.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Všetko nie je „zelené“ a „eko“ naozaj ekologické. Dajte si pozor na greenwashing

Všetko nie je „zelené“ a „eko“ naozaj ekologické. Dajte si pozor na greenwashing

Rastúci počet „zelených“ označení na obaloch bez porovnávacích údajov býva nielen neprehľadný, ale často aj zavádzajúci. OZV ENVI - PAK a upozorňuje na to, ako sa nepodloženým označeniam vyhnúť.

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2024

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2024

Aké evidenčné a ohlasovacie povinnosti v oblasti odpadov treba splniť v apríli 2024? Tu je náš tradičný mesačný prehľad.

Základom sú kontajnery a váha. Ako vybaviť zberný dvor a vybrať techniku

Základom sú kontajnery a váha. Ako vybaviť zberný dvor a vybrať techniku

Vo vybavení by nemal chýbať ani lis, ktorý zmenší objem odpadu. Myslieť treba aj na špeciálne nádoby a záchytné vane pre nebezpečné látky.