Vládny kabinet na druhý pokus včera (29. novembra) prijal novelu zákona o niektorých opatreniach na úseku environmentálnej záťaže. Urobil tak na návrh ministra životného prostredia Tomáša Tarabu.
Teraz vládou prešlo mierne pozmenené znenie novely. Pozreli sme sa, v čom sa líši oproti prvotnému návrhu.
Podstata novely zostala rovnaká ako v jej predošlom znení, ktoré minister predložil vláde minulý týždeň. Zo zákona č. 409/2011 Z. z. majú vypadnúť sporné body, kvôli ktorým sa prezidentka obrátila na Ústavný súd SR.
V zákone už po novom nemá figurovať ustanovenie, podľa ktorého majiteľ nehnuteľnosti, na ktorej sa nachádza envirozáťaž, musí uhradiť financie vynaložené z verejných zdrojov na jej sanáciu, pri čom sa vychádza z reálnych nákladov na odstránenie záťaže.
Zostáva vám 70% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.