NATUR-PACK

Samosprávy opäť zvyšujú poplatok za odpad. V tomto meste však klesne

Poplatok za komunálny odpad radnica výrazne zvýšila už vlani, teraz ho mierne upravuje.

Samosprávy opäť zvyšujú poplatok za odpad. V tomto meste však klesne
Foto: Odpady-portal.sk

Zvyšovanie poplatku za komunálny odpad sa v ostatných rokoch stáva nevyhnutnou súčasťou finančných opatrení samospráv. S novými povinnosťami rastú náklady na odpadové hospodárstvo, pričom tieto sa často vykrývajú inými príjmami v rozpočte.

Aj v roku 2025 pristupuje väčšina miest a obcí ku zvyšovaniu poplatku za odpad, hoci najväčší „strašiak“ v podobe povinnej úpravy odpadu pred skládkovaním sa opäť odkladá. Zavádza sa však zber textilného odpadu. Zároveň sa samosprávy musia vysporiadavať s klesajúcimi príjmami z podielových daní a opatreniami štátu, ktoré majú finančný dopad.

V jednom meste poplatok za komunálny odpad na budúci rok nevzrastie. Dokonca klesne. V Prievidzi sa rozhodli znížiť poplatok o 4,38 eur na osobu.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)