Nelegálne skládky patria na Slovensku medzi dlhodobé problémy. Po celej krajine ich existujúce tisíce, ale okresné úrady či Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) odhaľujú iba zlomok ich pôvodcov.
O tému sa najnovšie zaujíma aj Generálna prokuratúra SR, na pôde ktorej sa minulý týždeň (6. februára) uskutočnilo stretnutie so zástupcami Združenia miesta obcí Slovenska, Únie miest Slovenska, Najvyššieho kontrolného úradu, ako aj s predstaviteľmi Ministerstva životného prostredia SR (MŽP SR).
Po vykonaných previerkach generálna prokuratúra tvrdí, že otvárať by sa pritom mal hlavne § 15 zákona o odpadoch. Práve jeho ustanovenia totiž hovoria o zodpovednosti za nezákonné umiestnenie odpadu. Súčasnú právnu úpravu ale mnohí považujú za nedostatočnú.
Zostáva vám 67% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.