NATUR-PACK

Vyzbierali viac kuchynského bioodpadu než pred rokom

Obyvatelia druhého najväčšieho mesta Slovenska odovzdali vlani v priemere o 8 % viac odpadu z kuchyne oproti roku 2023.

Vyzbierali viac kuchynského bioodpadu než pred rokom
Foto: Odpady-portal.sk

Druhé najväčšie mesto na Slovensku spustilo zber a spracovanie kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu zo všetkých domácností v roku 2023. Za rok 2023 vykázali Košice spolu 2431 ton vyzbieraného kuchynského bioodpadu, čím sa zaradili na druhé miesto za Bratislavou.

V minulom roku sa množstvo vyseparovaného kuchynského odpadu ešte o niečo zvýšilo. Najviac odpadu sa tradične vyzbieralo v júli, auguste a septembri.

Zberová spoločnosť Kosit realizuje zber tohto druhu odpadu z rodinných domov raz týždenne. Zber v bytových domoch je zabezpečovaný dvakrát do týždňa po väčšiu časť roka, raz týždenne cez zimné obdobie.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)