NATUR-PACK

Zberný dvor sme mohli otvárať o pol roka skôr, tvrdí mesto. Nebyť občianskeho združenia

Konanie na okresnom úrade sa výrazne natiahlo.

Zberný dvor sme mohli otvárať o pol roka skôr, tvrdí mesto. Nebyť občianskeho združenia
Foto: Mesto Lučenec

Príbeh spojený s veľkými zmenami v lučeneckom odpadovom hospodárstve, o ktorom na Odpady-portal.sk referujeme už od minulého roka, pokračuje otvorením nového zberného dvora. Sprevádzkovali ho v areáli kompostárne za mestom.

Otvoriť vlastný zberný dvor sa mesto rozhodlo po tom, ako vlani jar odstúpilo od zmluvy so spoločnosťou Kosit West. Súčasťou zmluvy bolo, že spoločnosť popri triedenom zbere komunálneho odpadu a jeho dotriedení bude prevádzkovať aj zberný dvor. Práve so zberným dvorom však vznikol problém. 

Do hry vstúpilo viacero prieťahov. Kosit West pritom vtedy okrem prístupu štátnych orgánov poukazoval aj na obštrukcie občianskeho združenia, na ktoré sa teraz, v apríli 2025, sťažuje aj mesto. Lučenecká radnica tvrdí, že ak by občianske združenie nevstupovalo do konania na okresnom úrade, zberný dvor mohol slúžiť už dávno.

Odvolanie riešili päť mesiacov

Mesto tvrdí, že zriadením vlastného zberného dvora sa začalo zaoberať už v marci 2024, keď o tom rozhodli mestskí poslanci a schválili vypovedanie zmluvy so spoločnosťou Kosit West. Podľa radnice s dodatočnou odkladacou lehotou.

Zostáva vám 77% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)