NATUR-PACK

OLO od novembra mení vývozy, kuchynský odpad budú zbierať raz týždenne

Interval sa mení kvôli všeobecne záväznému nariadeniu.

OLO od novembra mení vývozy, kuchynský odpad budú zbierať raz týždenne
Foto: Odpady-portal.sk

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) od soboty, 1. novembra začala odvážať kuchynský bioodpad jedenkrát za týždeň. Od jari zber prebiehal v kratších intervaloch, a to dvakrát týždenne. 

V takomto intervale sa bude kuchynský bioodpad odvážať až do 28. marca 2026. V týždni od 30. marca 2026 sa interval opäť zmení na 2x za 7 dní.

Ako OLO vysvetľuje na svojom webe, ide o sezónnu zmenu intervalu odvozov. Termíny si domácnosti môžu pozrieť na stránke Zistite si svoj odvozový deň.

Kuchynský bioodpad sa v Bratislave zbiera celoročne. Interval odvozov sa mení sezónne, a to dvakrát ročne na základe VZN č. 18/2023 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území hlavného mesta SR Bratislavy.


Diskusia(0)