zariadenia na energetické zhodnocovanie odpadu Slovinci končia s vývozom odpadu do zahraničia. Namiesto toho postavia tri nové ZEVO V krajine budú energeticky zhodnocovať odpad, ktorého značnú časť dosiaľ vyvážali do zahraničia. Radovan Kazda: Návrh POH preskakuje odpadovú evolúciu, nemalo by to tak byť Súčasťou evolúcie odpadového hospodárstva, tak ako v západnej Európe, je podľa R. Kazdu energetické zhodnocovanie odpadov. Názor. V boji proti klimatickým zmenám je ZEVO oveľa efektívnejšie ako skládky Odporúčame Zúfalý pokus legitimizovať skládky nevyšiel. KOSIT chce rozšíriť košické zariadenie na energetické využitie odpadov o novú linku Výstavba novej linky by sa mala začať v roku 2023, KOSIT ju zamýšľa vybudovať v rámci existujúceho zariadenia. Riaditeľka CEWEP-u: Ak by sme odpad zo skládok energeticky zhodnotili, ušetríme 150 miliónov ton emisií ročne Reziduálneho odpadu pribúda, na čo musia krajiny EÚ vrátane Slovenska reagovať, hovorí Ella Stengler z organizácie združujúce prevádzkovateľov ZEVO v Európe. Investovať do energetického zhodnocovania odpadu na Slovensku sa oplatí, ukázala štúdia Krajiny ako Švédsko či Rakúsko ukázali, že vhodnou kombináciou recyklovania a energetického zhodnocovania sa dajú dosiahnuť želané výsledky. Plasty recyklujeme viac ako Rakúšania, tí ale zvyšok spaľujú, my skládkujeme Krajiny, ktoré obmedzili skládkovanie plastov, plastový odpad vo väčšej miere posielajú do zariadení na energetické zhodnocovanie odpadov (ZEVO), píše expert na odpadové hospodárstvo Marek Hrabčák. Eva Chmielewská: Skládok sa treba zbaviť čím skôr. Odpad vieme spracovať efektívnejšie S najrizikovejšími úložiskami ťažobných odpadov sa u nás stále nič neurobilo, pripomína odborníčka na odpady, profesorka Chmielewská. Slovensko v rámci V4 vedie v skládkovaní aj v recyklácii. Ako je to možné? Analytička Eva Sadovská vo svojej najnovšej analýze zisťovala, prečo sa Slovensku na rozdiel od susedov nedarí odkláňať odpad zo skládok. ZEVO v Osle chce byť uhlíkovo negatívne. Pomôcť má zachytávanie a skladovanie CO2 Mesto tak zníži svoje emisie o 14 percent. Staršie články
Slovinci končia s vývozom odpadu do zahraničia. Namiesto toho postavia tri nové ZEVO V krajine budú energeticky zhodnocovať odpad, ktorého značnú časť dosiaľ vyvážali do zahraničia.
Radovan Kazda: Návrh POH preskakuje odpadovú evolúciu, nemalo by to tak byť Súčasťou evolúcie odpadového hospodárstva, tak ako v západnej Európe, je podľa R. Kazdu energetické zhodnocovanie odpadov.
Názor. V boji proti klimatickým zmenám je ZEVO oveľa efektívnejšie ako skládky Odporúčame Zúfalý pokus legitimizovať skládky nevyšiel.
KOSIT chce rozšíriť košické zariadenie na energetické využitie odpadov o novú linku Výstavba novej linky by sa mala začať v roku 2023, KOSIT ju zamýšľa vybudovať v rámci existujúceho zariadenia.
Riaditeľka CEWEP-u: Ak by sme odpad zo skládok energeticky zhodnotili, ušetríme 150 miliónov ton emisií ročne Reziduálneho odpadu pribúda, na čo musia krajiny EÚ vrátane Slovenska reagovať, hovorí Ella Stengler z organizácie združujúce prevádzkovateľov ZEVO v Európe.
Investovať do energetického zhodnocovania odpadu na Slovensku sa oplatí, ukázala štúdia Krajiny ako Švédsko či Rakúsko ukázali, že vhodnou kombináciou recyklovania a energetického zhodnocovania sa dajú dosiahnuť želané výsledky.
Plasty recyklujeme viac ako Rakúšania, tí ale zvyšok spaľujú, my skládkujeme Krajiny, ktoré obmedzili skládkovanie plastov, plastový odpad vo väčšej miere posielajú do zariadení na energetické zhodnocovanie odpadov (ZEVO), píše expert na odpadové hospodárstvo Marek Hrabčák.
Eva Chmielewská: Skládok sa treba zbaviť čím skôr. Odpad vieme spracovať efektívnejšie S najrizikovejšími úložiskami ťažobných odpadov sa u nás stále nič neurobilo, pripomína odborníčka na odpady, profesorka Chmielewská.
Slovensko v rámci V4 vedie v skládkovaní aj v recyklácii. Ako je to možné? Analytička Eva Sadovská vo svojej najnovšej analýze zisťovala, prečo sa Slovensku na rozdiel od susedov nedarí odkláňať odpad zo skládok.
ZEVO v Osle chce byť uhlíkovo negatívne. Pomôcť má zachytávanie a skladovanie CO2 Mesto tak zníži svoje emisie o 14 percent.