Skládkujeme obrovské množstvá odpadu. Emisie rastú a oberáme sa aj o energiu
Vo Veľkej Británii klesli od roku 1990 emisie CO2 z odpadového sektora o 67 %. U nás narástli o 81 %. Británia skládkuje len minimálne a má desiatky ZEVO. Slovensko dalo prednosť skládkovaniu.