investície Recyklátor PET fliaš chce výrazne rozšíriť svoje kapacity na strednom Slovensku Namiesto súčasných 9 600 ton PET odpadu má zariadenie spracovávať 44 000 ton ročne. Slovinci končia s vývozom odpadu do zahraničia. Namiesto toho postavia tri nové ZEVO V krajine budú energeticky zhodnocovať odpad, ktorého značnú časť dosiaľ vyvážali do zahraničia. Štát podporil expanziu firmy Sensoneo na trhu smart odpadových technológií Kapitálová investícia Slovak Investment Holding má posilniť inteligentné riešenia pre nakladanie s odpadmi. Na Liptove má vyrásť nové zariadenie na termochemickú recykláciu plastov Investor plánuje začať s výstavbou ihneď po ukončení povoľovacieho procesu. KOSIT chce rozšíriť košické zariadenie na energetické využitie odpadov o novú linku Výstavba novej linky by sa mala začať v roku 2023, KOSIT ju zamýšľa vybudovať v rámci existujúceho zariadenia. Investovať do energetického zhodnocovania odpadu na Slovensku sa oplatí, ukázala štúdia Krajiny ako Švédsko či Rakúsko ukázali, že vhodnou kombináciou recyklovania a energetického zhodnocovania sa dajú dosiahnuť želané výsledky. Pri Žarnovici má vyrásť mobilné centrum obehového hospodárstva za milióny eur Technológiu zhodnocovania stavebných odpadov plánujú využívať v mieste vzniku odpadu, teda mimo strediska. Recyklát má mať pestré využitie. V Trnavskom kraji chcú spracovávať kaly z ČOV pre druhotné použitie Výstupným produktom recyklačnej linky budú ekologické pelety s viacerými možnosťami využitia. U našich susedov vyrastie technologické zariadenie na recykláciu batérií do elektromobilov Pôjde o prvé zariadenie v Európskej únii so zameraním na recykláciu takýchto batérií a zároveň ďalšieho odpadu z elektromobilov s obsahom kovov. Priemyselné zväzy: Plán obnovy by mal riešiť aj investície do energetického zhodnocovania odpadov Asociácia priemyselných zväzov je presvedčená, že plán obnovy by mal počítať aj s navýšením kapacity energetického zhodnocovania odpadov. Súčasné kapacity nebudú stačiť. Staršie články
Recyklátor PET fliaš chce výrazne rozšíriť svoje kapacity na strednom Slovensku Namiesto súčasných 9 600 ton PET odpadu má zariadenie spracovávať 44 000 ton ročne.
Slovinci končia s vývozom odpadu do zahraničia. Namiesto toho postavia tri nové ZEVO V krajine budú energeticky zhodnocovať odpad, ktorého značnú časť dosiaľ vyvážali do zahraničia.
Štát podporil expanziu firmy Sensoneo na trhu smart odpadových technológií Kapitálová investícia Slovak Investment Holding má posilniť inteligentné riešenia pre nakladanie s odpadmi.
Na Liptove má vyrásť nové zariadenie na termochemickú recykláciu plastov Investor plánuje začať s výstavbou ihneď po ukončení povoľovacieho procesu.
KOSIT chce rozšíriť košické zariadenie na energetické využitie odpadov o novú linku Výstavba novej linky by sa mala začať v roku 2023, KOSIT ju zamýšľa vybudovať v rámci existujúceho zariadenia.
Investovať do energetického zhodnocovania odpadu na Slovensku sa oplatí, ukázala štúdia Krajiny ako Švédsko či Rakúsko ukázali, že vhodnou kombináciou recyklovania a energetického zhodnocovania sa dajú dosiahnuť želané výsledky.
Pri Žarnovici má vyrásť mobilné centrum obehového hospodárstva za milióny eur Technológiu zhodnocovania stavebných odpadov plánujú využívať v mieste vzniku odpadu, teda mimo strediska. Recyklát má mať pestré využitie.
V Trnavskom kraji chcú spracovávať kaly z ČOV pre druhotné použitie Výstupným produktom recyklačnej linky budú ekologické pelety s viacerými možnosťami využitia.
U našich susedov vyrastie technologické zariadenie na recykláciu batérií do elektromobilov Pôjde o prvé zariadenie v Európskej únii so zameraním na recykláciu takýchto batérií a zároveň ďalšieho odpadu z elektromobilov s obsahom kovov.
Priemyselné zväzy: Plán obnovy by mal riešiť aj investície do energetického zhodnocovania odpadov Asociácia priemyselných zväzov je presvedčená, že plán obnovy by mal počítať aj s navýšením kapacity energetického zhodnocovania odpadov. Súčasné kapacity nebudú stačiť.