KOSIT Kosit otvoril prvé polopodzemné kontajnerovisko v Košiciach Spoločnosť zabezpečujúca zber a spracovanie odpadu tak môže testovať po podzemných a nadzemných kontajneroch aj tretiu formu zberu komunálneho odpadu. Spaľovne odpadov Spaľovne odpadov sú zariadením na premenu odpadov na energiu. KOSIT sa stala členom Združenia európskych spaľovní odpadu Predsedníctvo Združenia európskych spaľovní odpadu (Confederation of European Waste-to-Energy Plants, skr. CEWEP) potvrdilo koncom septembra 2018 prijatie spoločnosti KOSIT a.s. za svojho riadneho člena, ktorá sa takto stala zároveň jej prvým členom zo Slovenska. Marián Christenko: Slovensko musí vedieť, ako chce nakladať s odpadmi Odporúčame „Chceme byť lídrom v technológiách, ktoré konkurujú skládkovaniu“, hovorí Marián Christenko, generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT, a.s. M. Christenko: Kľúčom k cieľom EÚ je zvýšenie príjmov sektora, riešenie plastov a bioodpadu Generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT Marián Christenko v rozhovore pre Tablet.tv hovoril o tom, ako by sa malo Slovensko posunúť k splneniu cieľov EÚ. Na KOSIT si uplatní predkupné právo väčšinový majiteľ Majoritný akcionár košickej odpadovej firmy, spoločnosť Wood Waste Management Ltd., oznámila mestu svoj zámer využiť predkupné právo na 29 % akcií mesta. Dorovnala ponuku skupiny AVE, ktorá patrí do holdingu českého miliardára Daniela Křetínského. O podiel v odpadovej spoločnosti KOSIT má záujem aj AVE Mesto Košice predáva svoj 29 % podiel, najvyššiu ponuku za 4,6 mil. eur predložila česká firma. Predkupné právo na vlastné akcie má však väčšinový majiteľ. Na Kysuciach sa bude sterilizovať zdravotnícky odpad V obci Čierne vznikne prevádzka na úpravu nebezpečného materiálu z okolitých nemocníc. Spaľovať sa bude v Košiciach. Košice plánujú predať KOSIT Mesto nemá dostatok prostriedkov na nevyhnutné na investície. Kosit bude mať nového väčšinového majiteľa. Taliani odchádzajú Spoločnosť Kosit by čoskoro mala mať nového väčšinového majiteľa. Talianski akcionári, ktorí vlastnia 66 %, totiž po 13 rokoch spoločnej firmy s mestom (34 %) oznámili radnici, že celý svoj podiel chcú predať za 14,3 milióna eur skupine Wood & Company. Informáciu dnes priniesol denník Sme.
Kosit otvoril prvé polopodzemné kontajnerovisko v Košiciach Spoločnosť zabezpečujúca zber a spracovanie odpadu tak môže testovať po podzemných a nadzemných kontajneroch aj tretiu formu zberu komunálneho odpadu.
KOSIT sa stala členom Združenia európskych spaľovní odpadu Predsedníctvo Združenia európskych spaľovní odpadu (Confederation of European Waste-to-Energy Plants, skr. CEWEP) potvrdilo koncom septembra 2018 prijatie spoločnosti KOSIT a.s. za svojho riadneho člena, ktorá sa takto stala zároveň jej prvým členom zo Slovenska.
Marián Christenko: Slovensko musí vedieť, ako chce nakladať s odpadmi Odporúčame „Chceme byť lídrom v technológiách, ktoré konkurujú skládkovaniu“, hovorí Marián Christenko, generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT, a.s.
M. Christenko: Kľúčom k cieľom EÚ je zvýšenie príjmov sektora, riešenie plastov a bioodpadu Generálny riaditeľ spoločnosti KOSIT Marián Christenko v rozhovore pre Tablet.tv hovoril o tom, ako by sa malo Slovensko posunúť k splneniu cieľov EÚ.
Na KOSIT si uplatní predkupné právo väčšinový majiteľ Majoritný akcionár košickej odpadovej firmy, spoločnosť Wood Waste Management Ltd., oznámila mestu svoj zámer využiť predkupné právo na 29 % akcií mesta. Dorovnala ponuku skupiny AVE, ktorá patrí do holdingu českého miliardára Daniela Křetínského.
O podiel v odpadovej spoločnosti KOSIT má záujem aj AVE Mesto Košice predáva svoj 29 % podiel, najvyššiu ponuku za 4,6 mil. eur predložila česká firma. Predkupné právo na vlastné akcie má však väčšinový majiteľ.
Na Kysuciach sa bude sterilizovať zdravotnícky odpad V obci Čierne vznikne prevádzka na úpravu nebezpečného materiálu z okolitých nemocníc. Spaľovať sa bude v Košiciach.
Kosit bude mať nového väčšinového majiteľa. Taliani odchádzajú Spoločnosť Kosit by čoskoro mala mať nového väčšinového majiteľa. Talianski akcionári, ktorí vlastnia 66 %, totiž po 13 rokoch spoločnej firmy s mestom (34 %) oznámili radnici, že celý svoj podiel chcú predať za 14,3 milióna eur skupine Wood & Company. Informáciu dnes priniesol denník Sme.