Eversheds Sutherland

Firmy neskončia v starom odpade

[7.7.2009, Hospodárske noviny] Zamestnávatelia sa obávajú, že budú musieť zaplatiť odstraňovanie starých ekologických záťaží, ktoré sú v areáloch podnikov alebo v ich blízkosti. A to napriek tomu, že tieto skládky, ktoré znečisťujú pôdu a podzemné vody, nevytvorili. Často vznikli ešte za socializmu, keď o výrobnom programe podniku a uložení odpadu direktívne rozhodoval štát. „Nikto nás nemôže robiť zodpovednými za to, že pred 40 až 50 rokmi vlády rozhodli o vybudovaní skládok. Nedostali sme na to dotácie, ani daňové prázdniny, ale ani peniaze na technológiu ,“ upozorňuje predseda Klubu 500 Vladimír Soták. celý článok >>

Firmy neskončia v starom odpade

Diskusia(0)