NATUR-PACK

Jozef Špirko: Vláda podľahla tlaku lobistov

Viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov Jozef Špirko v rozhovore pre Hospodárske noviny komentuje aj novelu zákona o odpadoch. Podľa neho v tomto prípade vláda podľahla tlaku lobistov, ktorí potrebujú zvýšiť príjmy do Recyklačného fondu.

Jozef Špirko: Vláda podľahla tlaku lobistov
"Vláda podľahla tlaku lobistov, ktorí potrebujú zvýšiť príjmy Recyklačného fondu. Potom môžu z neho dostávať viac peňazí pre svoje firmy. Pri schvaľovaní tohto zákona sa však neurobila analýza spracovateľských kapacít na Slovensku. Či sú potrebné ďalšie alebo nie. Neurobil sa ani rozbor separovania a recyklácie odpadov v jednotlivých sektoroch, teda ako sa plnia nariadenia Európskej únie.", uviedol Špirko v rozhovore pre Hospodárske noviny.

Podľa Špirka sa peniaze z Recyklačného fondu rozdeľujú netransparentne. Pritom ide o prostriedky vytiahnuté od podnikateľov, ktorým budú chýbať. Budú preto musieť od septembra zvýšiť ceny svojich výrobkov, čo však môže mať negatívny dosah na rast spotreby, čo je v čase krízy faktor, ktorý ju len prehĺbi.

Celý rozhovor s Jozefom Špirkom priniesli včera Hospodárske noviny.


[4.8.2009, rak]

Diskusia(0)