NATUR-PACK

O čom bude tretí ročník Odpady a samospráva 2010?

Vo štvrtok 11. marca 2010 sa v Ružomberku uskutoční III. ročník konferencie ODPADY A SAMOSPRÁVA 2010. Podujatie je zamerané na problematiku komunálneho odpadu a určené je pre všetkých, ktorí profesijne pôsobia, podnikajú alebo sa zaoberajú nakladaním s obciach. Program sa zameriava na aktuálne odpadové témy.

O čom bude tretí ročník Odpady a samospráva 2010?

Odpady a samospráva

OaS si získava stabilné miesto v kalendároch primátorov a starostov miest a obcí, ich manažérov a zamestnancov pre odpadové hospodárstvo a organizácií zabezpečujúcich nakladanie s odpadom v meste/obci. Medzi pravidelnými účastníkmi kongresu sú taktiež manažéri firiem podnikajúcich v odpadovom hospodárstve, predstavitelia štátnych orgánov, mimovládnych organizácií a odbornej obce.

Program konferencie je rozdelený na štyri tematické bloky. Prvý blok sa venuje legislatívnym otázkam odpadového hospodárstva pre mestá a obce, predovšetkým v súvislosti s dopadmi novely zákona o odpadoch na nakladanie s odpadmi v obciach a optimalizáciou legislatívy odpadového hospodárstva v obciach.

V druhom bloku budú prezentovať zástupcovia kolektívnej organizácie Envidom aktuálny vývoj rokovaní so zástupcami miest a obcí o celoplošnom zabezpečení nakladania s elektroodpadom na Slovensku. Možnosti spolupráce obcí pri nakladaní s obalmi bude prezentovať oprávnená organizácia ENVI-PAK.

Tretí blok konferencie je zameraný na informovanie o dotačných nástrojoch a možnostiach pre podporu zhodnocovania odpadu v obciach z Environmentálneho fondu a Operačného programu Životné prostredie.

V záverečnom bloku budú odprezentované skúsenosti prevádzkovateľov zariadení na biologicky rozložiteľný odpad s ich výstavbou a prevádzkou.

Konferencie v Ružomberku sa zúčastnilo za prvé dva roky spolu viac ako 300 účastníkov. Podrobnosti o obsahu konferencie a podmienkach účasti sa nachádzajú na internetovej adrese organizátora podujatia, Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika.

(Foto: Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika)


Diskusia(0)