NATUR-PACK

Konferencia o budúcnosti financovania separovaného zberu

Vo štvrtok 30. septembra 2010 od 9.00 hod. sa v hoteli LUX v Banskej Bystrici uskutoční konferencia Samospráva a separovaný zber 2010 | Budúcnosť financovania separovaného zberu v mestách a obciach na Slovensku. Konferencia sa koná pod záštitou Ministerstva hospodárstva a výstavby SR.

Konferencia o budúcnosti financovania separovaného zberu
Dôležitou témou konferencie bude Aktuálny stav separovaného zberu na Slovensku a jeho budúcnosť, najmä problematika financovania separovaného zberu po zrušení Recyklačného fondu, ktorej sa bude venovať prvý blok konferencie. Hlavnými témami bloku bude súčasný stav fungovania separovaného zberu odpadu v SR z pohľadu štátnej správy – pohľad Ministerstva hospodárstva SR na existenciu a budúcnosť Recyklačného fondu, ďalej analýza súčasného stavu separovaného zberu odpadu v SR a možnosti podpory priemyslu v separovanom zbere po zrušení Recyklačného fondu. Bude taktiež prezentovaný nový model pre Slovensko – budúcnosť financovania separovaného zberu odpadu.

Druhý blok konferencie sa zameriava na Domáce a zahraničné skúsenosti s financovaním separovaného zberu odpadu., najmä podporou separovaného zberu v ČR a českému modelu financovania separovaného zberu odpadu v ČR (z pohľadu Svazu měst a obcí ČR), fungovaním separovaného zberu odpadu v podmienkach SR – skúsenostiam so spoluprácou s oprávnenou organizáciou ENVI-PAK a možnostiam získavania finančných prostriedkov na podporu separovaného zberu z fondov Európskej únie.

Súčasťou konferencie bude aj vyhlásenie výsledkov súťaže o najlepšie separujúce mestá a obce na Slovensku, víťazi súťaže si rozdelia finančné ceny v hodnote 10.500 €.

Konferenciu organizujú oprávnená organizácia ENVI-PAK, Slovenské priemyselné združenie pre obaly a životné prostredie, Únia potravinárov Slovenska, Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku a Slovenské združenie pre značkové výrobky.


Diskusia(0)