Eversheds Sutherland

O čom bude 4. ročník konferencie Odpady a samospráva 2011?

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s Úniou miest Slovenska organizujú 4. ročník konferencie ODPADY A SAMOSPRÁVA 2011, ktorá sa uskutoční dňa 07. apríla 2011 (štvrtok) v Ružomberku. Hlavné témy konferencie sa už tradične odvíjajú od aktuálneho legislatívneho diania v odpadovom hospodárstve a jeho vplyve na mestá a obce.

O čom bude 4. ročník konferencie Odpady a samospráva 2011?
Odpady a samospráva 2011V pláne legislatívnych úloh a v pláne práce Vlády SR na rok 2011 sa predpokladá pripravenie niekoľkých dôležitých noriem, predovšetkým nového zákona o odpadoch, vykonávacej vyhlášky k zákonu o obaloch, spracovanie analýzy Recyklačného fondu a ďalších materiálov a noriem. Zároveň sa očakáva ďalší vývoj v oblasti nakladania s rôznymi druhmi odpadu.

Hlavnými témami konferencie sú:

  • Legislatíva v odpadovom hospodárstve SR
    Pripravované zmeny v odpadovej legislatíve a ich dopad na hospodárenie a povinnosti samospráv.

  • Separovaný zber
    Ako ovplyvní vykonávacia vyhláška k zákonu o obaloch financovanie odpadov v mestách a obciach? Aký vplyv na komunálny odpad bude mať zvyšovanie limitov zhodnotenia obalov, zavedenie zhodnocovania drevených obalov a proklamované zvýšenie poplatku za uloženie odpadu?

  • Elektroodpad
    Spolupráca kolektívnych systémov s obcami - zlepšil sa systém zberu elektroodpadov z miest a obcí?

  • Biologicky rozložiteľný odpad
    Aké sú skúsenosti s financovaním a realizáciou projektov kompostární? Darí sa plniť stratégia obmedzovania ukladania BRO na skládky?

  • Bariéry pri nakladaní s komunálnym odpadom v SR
    Bariéry pri presadzovaní energetického zhodnocovania odpadov, spaľovne ako výzva pre samosprávy.

Podstatnou novinkou programu je panelová diskusia zameraná na aktuálne problémy odpadového hospodárstva samospráv za účasti (pozvaných) predstaviteľov MŽP SR, kolektívnych systémov a oprávnených organizácií v SR.


Program a ďalšie informácie ku konferencii

Prihláška (doc, 190 kb)


Štvrtý ročník konferencie Odpady a samospráva sa uskutoční už tradične v Ružomberku vo Veľkej Dvorane pri hoteli Kultúra. Veríme, že účastníkov konferencie program zaujme a tešíme sa na bohatú diskusiu o aktuálnych problémoch odpadového hospodárstva v SR.


Diskusia(2)