Eversheds Sutherland

József Nagy o záťažiach s Greenpeace

Na podnet ministra Józsefa Nagya sa dnes uskutočnilo stretnutie s mimovládnou organizáciou Greenpeace. Ministerstvo chce v diskusii postupne pokračovať so zainteresovanými subjektmi, ktorých sa zákon priamo dotýka, teda najmä s priemyselným sektorom, obcami a ďalšími. Návrh zákona bol v uplynulých dňoch schválený vládou SR a v najbližších dňoch bude predložený parlamentu na konečné schválenie.

József Nagy o záťažiach s Greenpeace

Foto © Property&Environment s.r.o.

V tlačovej správe ministerstva životného prostredia József Nagy opäť zdôraznil, že zákon o niektorých opatreniach na úseku environmentálnej záťaže považuje za envirozákon desaťročia.

Prijatie zákona podporuje aj mimovládna organizácia Greenpeace. Podľa jej riaditeľa Juraja Rizmana zákon vytvára legislatívny rámec pre riešenie vážnych environmentálnych problémov, ktoré Slovensko zdedilo z minulosti. Rizman považuje návrh zákona za kompromisný, nakoľko v Greenpeace by si vedeli predstaviť aj tvrdšie formulovanú právnu normu, ktorá by bola menej tolerantná k znečisťovateľom. Znenie zákona navrhované MŽP SR a schválené vládou by však malo byť obojstranne prijateľným kompromisom.

Kontext

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)