NATUR-PACK

József Nagy: Zákon o odpadoch táto vláda neschváli

V rámci podujatia Deň otvorených dverí sa dnes konala tlačová konferencia ministerstva životného prostredia, na ktorej minister József Nagy bilancoval rok pôsobenia obnoveného ministerstva. Na konferencii sa vyjadril i k pripravovanému zákonu o odpadoch. Z jeho vyjadrenia vyplynulo, že zákon o odpadoch nebude predkladaný súčasnou vládou.

József Nagy: Zákon o odpadoch táto vláda neschváli

© Property&Environment

Jeden rok ministerstva

Z tlačovej správy MŽP SR vplýva, že ministerstvo pozitívne hodnotí najmä schválenie zákona o environmentálnych záťažiach ako „envirozákona desaťročia“. Pokračovala pritom aj príprava ďalších zákonov priamo riešiacich každodenné problémy s odpadmi aj s ochranou životného prostredia.

Od svojho nového vzniku ministerstvo transponovalo do národnej legislatívy celkovo 8 európskych smerníc. V súčasnosti sa tiež podľa ministerstva pripravuje nový zákon o odpadoch, zákon o ochrane prírody a krajiny, ale aj dlhoočakávaná zonácia Tatranského národného parku.

Zákon o odpadoch do volieb nebude

Minister József Nagy sa na tlačovej konferencii vyjadril aj k tomu, kedy bude niekoľko mesiacov pripravovaný zákon o odpadoch predložený do legislatívneho procesu.

Minister na tlačovke uviedol:

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)