Eversheds Sutherland

Zber elektroodpadu vzrastie do roku 2019 na 85%

Národné vlády schválili 21. decembra dohodu o právnom predpise, ktorý zvýši podiel zberu elektronického odpadu.

Zber elektroodpadu vzrastie do roku 2019 na 85%
Ako sa uvádza v správe EuropeanVoice.com, dohoda o smernici o odpade z elektrických a elektronických zariadení (OEEZ) bude od členských štátov požadovať, aby zhromažďovali každoročne 85% všetkých elektronických odpadov do roku 2019. Od roku 2015 budú musieť zbierať 45% odpadu. Dohoda bola dosiahnutá reprezentantmi členských štátov a poslancami Európskeho parlamentu z 20. decembra a schválená ambasádormi 22. decembra. Hlasovať sa bude o nej na plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu v januári a následne bude formálne schválená Radou.

Akonáhle bude revidovaná legislatíva prijatá, začne sa 18-mesačné obdobie na jej transpozíciu do vnútroštátnych právnych predpisov.


Diskusia(0)