NATUR-PACK

SMER-SD na zrušenie ministerstva už nemá názor

V Bratislave sa 17. a 18. januára stretli zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska s predstaviteľmi súčasných parlamentných politických strán a hnutí, informovalo piate tohtoročné číslo Obecných novín.

SMER-SD na zrušenie ministerstva už nemá názor

Ilustr. foto© redakcia

Za ZMOS sa na stretnutiach zúčastnili predseda Jozef Dvonč, prvý podpredseda Michal Sýkora, podpredsedovia Viera Krakovská a Vladimír Bajan a ďalší.

Na stretnutí s Robertom Ficom a ďalšími zástupcami strany SMER-SD vyplynulo, že najsilnejšia opozičná strana chce ako prioritu podporovať modernizáciu samosprávy (vrátane informatizácie). Podľa podpredsedu strany P. Kažimíra ich strana bude prípadne navrhovať len také zmeny zákona o miestnych daniach, ktoré dôkladne prerokuje so ZMOS.

Zrušenie MŽP

Obecné noviny ďalej uvádzajú, že podpredsedníčka ZMOS V. Krakovská poďakovala strane SMER-SD za spoluprácu počas jeho vlády (t.j. v rokoch 2006-2010, stretnutie sa uskutočnilo v januári 2012 – pozn. red.). Krakovská vyjadrila znepokojenie nad medializovanými informáciami, podľa ktorých sa SMER-SD v prípade návratu do vlády chystá opätovne zrušiť ministerstvo životného prostredia.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)