Eversheds Sutherland

Odpadový 18. október. Dve zaujímavé konferencie v jeden deň

Dve konferencie týkajúce sa odpadového hospodárstva sa uskutočnia budúci týždeň vo štvrtok, 18. októbra. Konferenciu „Samospráva a separovaný zber 2012“ organizuje oprávnená organizácia ENVI-PAK, tretí ročník podujatia sa uskutoční v Sliači pri Banskej Bystrici. Nadácia KOSIT v spolupráci s Taliansko-Slovenskou Obchodnou komorou organizuje medzinárodnú konferenciu „Odpad ako surovina“ v Košiciach.

Odpadový 18. október. Dve zaujímavé konferencie v jeden deň

Sliačska konferencia nielen pre samosprávy

Podľa organizátorov sliačskej konferencie je cieľom konferencie „Samospráva a separovaný zber 2012“ informovať zástupcov miest a obcí o najpálčivejších otázkach týkajúcich sa odpadového hospodárstva v miestnych samosprávach.

Obsahom konferencie budú informácie o aktuálne pripravovaných zmenách v legislatíve, najmä v zákone o odpadoch a obaloch. Navrhované zmeny budú prezentované i z pohľadu nezávislého odborníka – predstaviteľa samosprávy. Na konferencii má byť zhodnotený i stav separovania na úrovni miest a obcí, náklady na zber podľa systému zberu a vývoj cien druhotných surovín.

Podľa organizátora konferencie, oprávnenej organizácie ENVI-PAK, diskutovať sa bude aj o ekonomike triedeného zberu v mestách a v obciach, prednášajúcimi budú aj zástupcovia samospráv. „Ekonomika prevádzky a náklady na budovanie zberných dvorov patria k aktuálnym otázkam mnohých samospráv, túto problematiku zastrešia odborníci z praxe. Počas konferencie prebehnú i dve panelové diskusie na aktuálne témy odpadového hospodárstva s jednotlivými prednášajúcimi.“, uvádza oprávnená organizácia ENVI-PAK vo svojej pozvánke na podujatie.


Čítajte viac o konferencii „Samospráva a separovaný zber


Účasť zástupcov miest a obcí na konferencii je bezplatná, účastnícky poplatok pre ostatné subjekty je 100 eur. Na predchádzajúcich ročníkoch konferencie sa podľa organizátora každoročne zúčastnili zástupcovia takmer 200 slovenských miest a obcí.

V Košiciach s medzinárodnou účasťou

Medzinárodná konferencia „Odpad ako surovina“ je podľa organizátorov podujatia určená reprezentantom štátnej a verejnej správy, samosprávam miest a obcí, odborníkom v oblasti odpadového manažmentu, ale aj laikom, ktorých daná téma oslovuje. Vítané sú však aj organizácie tretieho sektora. „Veríme, že práve naše fórum posilní environmentálne myslenie každého jednotlivca a ponúkne mu mnohé vysvetlenia ale aj rady ako postupovať ďalej“, konštatuje v príhovore ku konferencii Jana Končeková, riaditeľka Nadácie KOSIT.

Na konferencii vystúpi viacero zahraničných odborníkov v oblasti odpadového hospodárstva. Jan L.C. Manders pracuje po odchode zo spoločnosti AVR- van Gansewinkel ako nezávislý konzultant stratégií v oblasti získavania energie z odpadu a nakladania s odpadom. Dr. Franco Gerotto pracuje od roku 2012 na Slovensku, kde prevzal riadenie pobočky skupiny Demont Slovakia. Prof. Luisa Barbieri je autorkou viac než 125 publikácií v medzinárodných a národných odborných časopisoch, troch patentov a množstva prednášok na kongresoch.


Čítajte viac o konferencii „Odpad ako surovina


Vstupné pre verejnú správu a neziskové subjekty je 20 eur, privátny sektor platí registračný poplatok 40 eur.

Odpady-portal.sk je mediálnym partnerom oboch podujatí.


Diskusia(0)