NATUR-PACK

Konferencia Spätný odber

Kolektívny systém ASEKOL pozvýva na štvrtý ročník medzinárodnej konferencie Spätný odber.

Konferencia Spätný odber
Dopoludňajší blok bude venovaný novinkám v odbore  odpadového hospodárstva, implementácii európskej smernice a kvótam plneným v rámci  spätného  odberu. Rad však príde aj na filozofiu v podaní známych rečníkov.

Popoludnie bude patriť špecializovaným workshopom zameraným na nasledujúce témy:

Recyklácia kovov vzácnych zemín

  • Z pohľadu spracovateľov, výrobcov elektroniky a batérií, Číny ako monopolného dodávateľa, ale aj z pohľadu ekonomického – výnosové/nákladové/množstvové hľadisko ponuky a dopytu.

Výkupne druhotných surovín

  • Príležitosť alebo hrozba pre národné hospodárstvo? Z pohľadu obcí, majiteľov zberných dvorov, kolektívnych organizácií, ale i samotných výkupní.

Re-use

  • Kontroverzná téma z pohľadu kolektívnych organizácií a ich zákonnej  povinnosti opätovného využitia OEEZ a batérií z prevažne ekonomického pohľadu ich zriaďovateľov, teda výrobcov elektroniky. Má to zmysel alebo nie?

WEEELABEX

  • Európske štandardy pre zber, dopravu a spracovanie elektroodpadu.

O podrobnostiach programu konferencie a prednášajúcich budú organizátori priebežne informovať na stránke www.asekol.sk

Registrácia na konferenciu prebieha výhradne elektronicky prostredníctvom on-line formulára na adrese http://www.asekol.sk/sk/konferencia-spatny-odber/prihlasovaci-formular.html

Internetový denník ODPADY-PORTAL.SK je mediálnym partnerom podujatia.


Diskusia(0)