NATUR-PACK

OLOMPIÁDA má za sebou prvý ročník

Včera sa uskutočnilo finále I. ročníka podujatia bratislavskej zberovej spoločnosti OLO s názvom OLOMPIÁDA. Zúčastnilo sa ho približne 1500 detí.

OLOMPIÁDA má za sebou prvý ročník
OLO
Amfiteáter na Partizánskej lúke bol po minuloročnom nultom ročníku miestom súťaženia detí v rôznych disciplínach, ktoré súvisia s odpadmi a separovaným zberom. „Myšlienka Olompiády, „NESEPARUJ SA – SEPARUJ!“, rezonovala počas celého roka vo forme súťaží a podujatí pre deti s cieľom naučiť ich správne nakladať s komunálnym odpadom, osvojiť si témy ako recyklácia, ochrana životného prostredia a separácia odpadu,“ uviedla Karin Zvalová, marketingový špecialista spoločnosti OLO.

Na stupňoch víťazov sa tento rok ocitli tri rôzne typy škôl. ZŠ Trnkova z Jaroviec potvrdila svoje víťazstvo z minulého ročníka s priemerom vyzbieraného papiera 85 kg na žiaka a 16 kg plastu. Druhé miesto obsadila Špeciálna škola Svrčia a tretie miesto Materská škola Dudvážska. „To dokazuje, že Olompiády sa môže zúčastniť každý,“ konštatuje spoločnosť OLO.

Okrem vyhodnotenia súťaže OLO ART žiaci spoločne vytvorili MOZAIKOVÝ CHODNÍK Z PLECHOVIEK, ktorým podporili myšlienku recyklácie plechoviek a vedomosť, že patria do žltého kontajnera, plastov. Víťazom sa stala ZŠ Ostredkova, ktorej stvárnenie Johna Lennona dokázalo zaujať porotu. Olompiáda má tiež svoju mozaiku a to vo forme svojho loga, na ktorú sa použilo 1000 plechoviek.

Do Olompiády a jej hlavných disciplín, zberu papiera a plastu sa zapojilo počas tohto školského  roka 10555 detí z 58 školských zariadení. Vyzbierali 103,5 ton papiera a 18,4 ton plastu. Deti sa zúčastnili množstva podujatí, 7268 detí podujatia „S OLO ZADARMO DO ZOO“, 1200 detí „Olompijského Filmového Festivalu“ v spolupráci s Ekotopfilmom. Odohrali sa tiež prvé „Olompijské majstrovstvá v Hokejbale“ pod záštitou Zdena Cígera. „Deti mali možnosť navštíviť aj bratislavskú spaľovňu odpadov, spoznať „príbeh plastovej fľaše“ a 2400 sa ich vzdelalo v oblasti Dopravnej výchovy s Mestskou políciou,“ uviedla Zvalová.

Novými členmi Olompijského výboru v tomto ročníku sa stali Zdeno Cíger a Vlado Voštinár. Víťazom zo ZŠ Trnková dostali 30 poukazov do Školy v prírode v Trenčianskych Tepliciach.

OLOMPIÁDA je program spoločnosti OLO pre žiakov bratislavských materských, základných a špeciálnych škôl zameraný na podporu výchovy a  vzdelávania v oblasti separovaného zberu a ochrany životného prostredia. „Cieľom programu je osloviť prostredníctvom najmladšej generácie Bratislavčanov všetkých obyvateľov hlavného mesta,“ objasnila motiváciu spoločnosti Karin Zvalová.

Odpady-portal.sk je mediálnym partnerom podujatia.


FOTOREPORT

 

 

 


Diskusia(0)