NATUR-PACK

Sme: Žilinskú skládku predbežne zatvorili

Slovenská inšpekcia životného prostredia predbežným opatrením uzatvorila skládku v Považskom Chlmci. Mesto sa teraz pripravuje na súťaž, z ktorej vzíde nová firma, ktorá sa postará o žilinské smeti. Či ju zatvoria definitívne, sa ukáže vo februári. Informáciu priniesol denník Sme.

Sme: Žilinskú skládku predbežne zatvorili

Podľa denníka inšpekcia konala na základe rozsudku Európskeho súdneho dvora. Ten sa však týkal len starej kazety, ktorá nespĺňala európske normy. Hoci nová nezaplnená kazeta podmienky spĺňala, inšpekcia začala konanie z vlastného podnetu. Skládka v Považskom Chlmci tak nemôže pokračovať v prijímaní odpadu.

Hoci prevádzkovateľ skládky spoločnosť T+T sa proti rozhodnutia odvolala, situácia môže dospieť k novej súťaži na firmu ktorá bude nakladať s odpadmi v Žiline. „Ak sa inšpekcia rozhodne skládku definitívne uzavrieť, padá tým aj zmluva s T+T. Mesto bude potom musieť vypísať nové verejné obstarávanie na vývoz a likvidáciu odpadu.

Pokiaľ nebude známy víťaz, plánujú spísať s T+T dodatok, podľa ktorého sa o smeti postarajú až do konca verejnej súťaže.“ konštatuje denník Sme.

Odpad teraz podľa denníka Sme putuje do Horného Hričova, kde sa triedi a zvyšok prepravuje do skládky v Žiari nad Hronom.


Diskusia(0)