NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Poslanci v Prešove odmietli predĺžiť nevýhodnú zmluvu na skládkovanie odpadu o ďalších 18 rokov

Na včerajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Prešove mal byť schvaľovaný dodatok k zmluve o nakladaní s komunálnym odpadom, ktorý mal predĺžiť zmluvu na skládkovanie odpadov so spoločnosťou OZÓN Hanušovce (nástupníkom Mesta Hanušovce nad Topľou) na 36 rokov od podpisu zmluvy.

Poslanci v Prešove odmietli predĺžiť nevýhodnú zmluvu na skládkovanie odpadu o ďalších 18 rokov

Podľa poslanca mestského zastupiteľstva Richarda Drutarovského zastupiteľstvo schválilo návrh predsedu predstavenstva TSMP a súčasne poslanca Petra Kleina, aby bol dodatok k zmluve stiahnutý. „Primátor Pavel Hagyari už o ďalších pripravených návrhoch nedal hlasovať, napriek tomu, že som ešte predtým v rozprave avizoval, že predložím návrh na uznesenie,“ uviedol pre Odpady-portal.sk Drutarovský.

V diskusii preto poslanec navrhol uznesenie, ktoré má smerovať k tomu, aby sa o kontrakt na nakladanie s odpadom súťažilo. Zastupiteľstvo návrh uznesenia od Drutarovského schválilo.

S návrhom na schválenie dodatku k zmluve nesúhlasilo viacero poslancov zastupiteľstva, predovšetkým z koalície SDKÚ-DS, KDH, SaS, MOST-HÍD a z radov nezávislých. V diskusii okrem nich vystúpili aj prizvaní zástupcovia konkurenčných spoločností, ktoré poskytujú služby v nakladaní s odpadom v regióne.

Záznam z rokovania mestského zastupiteľstva si môžete pozrieť TU.

Text uznesenia:

Pozmeňovací návrh poslanca MsZ v Prešove Ing. Richarda Drutarovského k 4. bodu z návrhu programu LIII. mimoriadneho zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Prešove zo dňa 16. 6. 2014:

"Návrh dodatku č. 9 k Zmluve o skládkovaní tuhého domového odpadu zo dňa 1.8.1996 uzavretej medzi mestom Prešov a mestom Hanušovce nad Topľou"

Mestské zastupiteľstvo v Prešove žiada primátora Mesta Prešov, aby

a) zabezpečil na mestskom úrade vytvorenie a činnosť odbornej pracovnej skupiny za účasti poslancov, ktorá zabezpečí vypracovanie analýzy všetkých možnosti nakladania s odpadmi,

b) prizval k činnosti pracovnej skupiny viaceré subjekty podnikajúce v oblasti nakladania s odpadom a umožnil, aby sa na činnosti pracovnej skupiny podieľali všetky subjekty, ktoré o to prejavia záujem,

c) vytvoril na základe výstupov z činnosti uvedenej pracovnej skupiny podmienky pre realizáciu súťaže podľa zákona o verejnom obstarávaní o najvýhodnejšie riešenie nakladania s odpadmi pre obyvateľov mesta Prešov.Značky
kauza dodatok

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Ministerstvo vydalo pre obce usmernenie k výpovediam zo strany OZV

Ministerstvo vydalo pre obce usmernenie k výpovediam zo strany OZV

V tomto období sú doručované obciam výpovede od zmluvných organizácii zodpovednosti výrobcov pre obaly.

Výrobcom a obciam pribudla do ponuky ďalšia OZV za obaly a neobalové výrobky

Výrobcom a obciam pribudla do ponuky ďalšia OZV za obaly a neobalové výrobky

Na Slovensku dlhoročne etablovaná spoločnosť získala autorizáciu aj na vyhradený prúd obaly a neobalové výrobky.

Spoplatnenie jednorazových pohárov motivuje spotrebiteľov doniesť si vlastný, potvrdila štúdia

Spoplatnenie jednorazových pohárov motivuje spotrebiteľov doniesť si vlastný, potvrdila štúdia

Ako premýšľa spotrebiteľ? Zľava z nápoja ho láka menej ako možnosť vyhnúť sa plateniu za pohár na jedno použitie. Iná štúdia zase tvrdí, že ľudia, ktorí vo všeobecnosti nakupujú menej, sú šťastnejší ako tí, ktorí investujú do ekologických výrobkov.