Poslanci v Prešove odmietli predĺžiť nevýhodnú zmluvu na skládkovanie odpadu o ďalších 18 rokov | ODPADY-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Poslanci v Prešove odmietli predĺžiť nevýhodnú zmluvu na skládkovanie odpadu o ďalších 18 rokov

Na včerajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Prešove mal byť schvaľovaný dodatok k zmluve o nakladaní s komunálnym odpadom, ktorý mal predĺžiť zmluvu na skládkovanie odpadov so spoločnosťou OZÓN Hanušovce (nástupníkom Mesta Hanušovce nad Topľou) na 36 rokov od podpisu zmluvy.

Poslanci v Prešove odmietli predĺžiť nevýhodnú zmluvu na skládkovanie odpadu o ďalších 18 rokov

Podľa poslanca mestského zastupiteľstva Richarda Drutarovského zastupiteľstvo schválilo návrh predsedu predstavenstva TSMP a súčasne poslanca Petra Kleina, aby bol dodatok k zmluve stiahnutý. „Primátor Pavel Hagyari už o ďalších pripravených návrhoch nedal hlasovať, napriek tomu, že som ešte predtým v rozprave avizoval, že predložím návrh na uznesenie,“ uviedol pre Odpady-portal.sk Drutarovský.

V diskusii preto poslanec navrhol uznesenie, ktoré má smerovať k tomu, aby sa o kontrakt na nakladanie s odpadom súťažilo. Zastupiteľstvo návrh uznesenia od Drutarovského schválilo.

S návrhom na schválenie dodatku k zmluve nesúhlasilo viacero poslancov zastupiteľstva, predovšetkým z koalície SDKÚ-DS, KDH, SaS, MOST-HÍD a z radov nezávislých. V diskusii okrem nich vystúpili aj prizvaní zástupcovia konkurenčných spoločností, ktoré poskytujú služby v nakladaní s odpadom v regióne.

Záznam z rokovania mestského zastupiteľstva si môžete pozrieť TU.

Text uznesenia:

Pozmeňovací návrh poslanca MsZ v Prešove Ing. Richarda Drutarovského k 4. bodu z návrhu programu LIII. mimoriadneho zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Prešove zo dňa 16. 6. 2014:

"Návrh dodatku č. 9 k Zmluve o skládkovaní tuhého domového odpadu zo dňa 1.8.1996 uzavretej medzi mestom Prešov a mestom Hanušovce nad Topľou"

Mestské zastupiteľstvo v Prešove žiada primátora Mesta Prešov, aby

a) zabezpečil na mestskom úrade vytvorenie a činnosť odbornej pracovnej skupiny za účasti poslancov, ktorá zabezpečí vypracovanie analýzy všetkých možnosti nakladania s odpadmi,

b) prizval k činnosti pracovnej skupiny viaceré subjekty podnikajúce v oblasti nakladania s odpadom a umožnil, aby sa na činnosti pracovnej skupiny podieľali všetky subjekty, ktoré o to prejavia záujem,

c) vytvoril na základe výstupov z činnosti uvedenej pracovnej skupiny podmienky pre realizáciu súťaže podľa zákona o verejnom obstarávaní o najvýhodnejšie riešenie nakladania s odpadmi pre obyvateľov mesta Prešov.Značky
kauza dodatok

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Odmietli centrum na zhodnocovanie odpadu pod Tatrami

Odmietli centrum na zhodnocovanie odpadu pod Tatrami

Zámer spoločností SPP a Brantner na vybudovanie zariadenia na spracovanie bioodpadu narazil na odpor obyvateľov.

Pozreli sa do hnedých nádob a zanalyzovali kuchynský odpad z domácností

Pozreli sa do hnedých nádob a zanalyzovali kuchynský odpad z domácností

Väčšinu obsahu hnedých nádob tvoril kuchynský odpad. Našiel sa však i odpad zo záhrad, kompostovateľné vrecká a v menšej miere aj nerozložiteľné znečistenie.

„Superčervy“ sa živia polystyrénom. Odštartujú novú éru recyklácie?

„Superčervy“ sa živia polystyrénom. Odštartujú novú éru recyklácie?

Vedci zistili, že enzýmy v čreve larvy potemníka peruánskeho, ktorý je kŕmnym hmyzom, dokážu rozkladať polystyrén.