NATUR-PACK

Tornaľa chce vrátiť odpadové hospodárstvo pod vlastnú správu

So zámerom odkúpenia skládky ako aj prislúchajúcich objektov od spoločnosti AVE Tornaľa súhlasili mestskí poslanci na uplynulom mimoriadnom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Tornaľa chce vrátiť odpadové hospodárstvo pod vlastnú správu
Flickr

Portál Rimava.sk cituje prednostu mestského úradu Ladislava Nagya, podľa ktorého poslanci jednohlasne koncom minulého týždňa v niekoľkých bodoch odsúhlasili zároveň aj spôsob a ďalšie kroky zabezpečenia vývozu tuhého a komunálneho odpadu. Podľa nich by mala vývoz zabezpečovať spoločnosť Brantner, s ktorou má mesto uzavrieť nájomnú zmluvu.

Súvisiace odkazy:

-> Skládky odpadov
Zoznam skládok odpadov v SR.

Skládka odpadu pred niekoľkými rokmi patrila mestu Tornaľa. Podľa prednostu Nagya bola však predaná za predošlého vedenia dosť nevýhodným spôsobom. „Dokonca tam bol dlh vo výške takmer 400 tis. eur, ktorý sme museli doteraz, až na jednu splátku, splácať,“ cituje Rimava.sk prednostu, podľa ktorého so spoločnosťami stále prebiehajú rokovania a mesto tak plní úlohu zo zákona o obecnom zriadení, nadobúdať a rozširovať majetok do vlastníctva.

Viac TU.


Diskusia(0)