NATUR-PACK
MEVA SK
 INISOFT

Minister možno zruší súťaž na ISOH, zásadné odpadové zmeny nechystá

Minister životného prostredia László Solymos (Most-Híd) chce vybudovať analytický tím a založiť aj vzdelávací fond. Uviedol do v rozsiahlom rozhovore pre Topky.sk.

Minister možno zruší súťaž na ISOH, zásadné odpadové zmeny nechystá

Foto: Odpady-portal.sk

Solymos sa vyjadril skepticky k obstarávaniu informačného systému odpadového hospodárstva. „Nie je vylúčené, že tender zrušíme,“ uviedol v rozhovore.

Odpadovú reformu predchádzajpceho ministra Petra Žigu meniť nechce, považuje ju za najlepšiu voľbu. Zmeny v zákone o odpadoch však nevylučuje. „Pracovalo na tom veľa rôznych strán, našli kompromis, aby sa zákon o odpadoch prijal. Udialo sa veľa úkonov na jeho spustenie. Uvidíme, čo ukáže prax. Už teraz prichádzajú rôzne kritiky, ale veľmi ťažko to človek vyhodnotí, sú diametrálne odlišné. Prax ukáže a potom na to budeme samozrejme reagovať.“

Minister tiež povedal, že obavy z monopolizácie trhu, ktoré sa objavovali v čase prijímania nového zákona, sa nenaplnili. „Vytvorilo sa konkurenčné prostredie, je vyše desať organizácií, ktoré dostali registráciu. Trh ukáže, ktoré budú životaschopné. Keby sa situácia na trhu zmenila, tak na to budeme reagovať.“

Programom Veľké upratovanie Slovenska, v rámci ktorého sa likvidovali čierne skládky, považuje za dobrý a chce v ňom pokračovať. Ešte tento rok chce vypísať výzvu pre obce na desať miliónov eur, aby sa upratovalo ďalej.

László Solymos má záujem stransparentniť činnosť Environmentálneho fondu, nakoľko je veľa obcí, ktoré sa nevedia dostať k financiám z fondu. Veľké zmeny vo fonde však nechystá, nakoľko situácia sa podľa neho v posledných rokoch zlepšila.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.



Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Košice vlani vyprodukovali 94-tisíc ton smetí. Pozrite si, aké odpady to boli (+grafy)

Košice vlani vyprodukovali 94-tisíc ton smetí. Pozrite si, aké odpady to boli (+grafy)

Množstvo nevytriedeného zmesového odpadu sa medziročne takmer nezmenilo.

Ministerstvo zrušilo dotácie na podporu recyklácie, rozdelí ich nanovo. Zmenili sa priority, dôvodí

Ministerstvo zrušilo dotácie na podporu recyklácie, rozdelí ich nanovo. Zmenili sa priority, dôvodí

Záujem o eurofondovú výzvu bol veľký, obce a firmy predložili desiatky žiadostí.

Kompostáreň na juhu Slovenska strojnásobí kapacitu, prijímať chcú aj nové druhy odpadov

Kompostáreň na juhu Slovenska strojnásobí kapacitu, prijímať chcú aj nové druhy odpadov

Technologický základ kompostárne zostane zachovaný. Portfólio spracovávaných odpadov však výrazne rozšíria.

X
X
X
X