NATUR-PACK

Do Recyklačného fondu treba platiť aj za druhý štvrťrok

Nový zákon o odpadoch vytvára priestor na nejasnosti vo výklade, či majú výrobcovia a dovozcovia komodít spadajúcich pod pôsobnosť Recyklačného fondu platiť príspevok aj za druhý kvartál.

Do Recyklačného fondu treba platiť aj za druhý štvrťrok
Foto: Dreamstime

Podľa § 130 odst. 4 síce povinnosť výrobcu a dovozcu platiť príspevok do Recyklačného fondu a ohlasovať ustanovené údaje z evidencie Recyklačnému fondu za príslušné výrobky a zariadenia uvedené v § 124 ods. 1 ním vyrábané alebo dovážané zaniká ku dňu 30. júna 2016, avšak podľa § 128 odst. 6 Recyklačný fond prevedie na Environmentálny fond 80 % disponibilných prostriedkov vedených na účtoch Recyklačného fondu ku dňu 30. júna 2016, a to najneskôr do 30 dní od uvedeného dňa.

Platby, ktoré prídu do fondu po 30. júni 2016, tak nebudú odvedené do Environmentálneho fondu podľa tohto ustanovenia.

Majú, alebo nemajú výrobcovia a dovozcovia teda platiť tieto príspevky a ohlasovať ustanovené údaje z evidencie fondu aj za druhý štvrťrok?

Áno, povinnosť výrobcu a dovozcu platiť príspevok a ohlasovať ustanovené údaje z evidencie Recyklačného fondu je aj za druhý kvartál tohto roku,“ uviedla pre Odpady-portal.sk hovorkyňa rezortu Petra Stano Maťašovská.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)