NATUR-PACK

Polopodzemné kontajnery chce aj bratislavské OLO

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) pripravuje pilotný projekt polopodzemných kontajnerov.

Polopodzemné kontajnery chce aj bratislavské OLO

Momentálne rieši technologickú stránku vybudovania a preveruje možnosti využívania vozidiel, ktoré budú obsluhovať tento typ kontajnerov. Kde a koľko ich bude v hlavnom meste nie je zatiaľ určené. Osadené by už však mohli byť na jeseň tohto roka.

Prečítajte si tiež
Polopodzemné kontajnery majú v Nitre zelenú
Alternatíva voči nadzemným kontajnerom má viacero výhod. Článok vyšiel aj v mesačníku Odpadové hospodárstvo, 2015/03.

"Máme niekoľko záujemcov, ktorí sa nám ozvali, že by mali záujem o umiestnenie takéhoto stojiska. Konkrétne miesto riešime v spolupráci s magistrátom a mestskými časťami," povedala pre TASR hovorkyňa OLO Beáta Humeniková s tým, že hovoriť o konkrétnom termíne realizácie projektu je v tejto chvíli predčasné. "Snažíme sa ale o to, aby pilotný projekt vznikol na jeseň tohto roka," podotkla.

Čítajte viac TU.


Diskusia(0)