NATUR-PACK

V Sečovciach vznikne zariadenie na zhromažďovanie odpadu z kovov

Spoločnosť SteelGreen chce mechanicky zhodnocovať odpad v množstve zhruba 1500 ton za rok.

V Sečovciach vznikne zariadenie na zhromažďovanie odpadu z kovov
Foto: Fotolia
Spoločnosť SteelGreen chce v meste Sečovce prevádzkovať zariadenie na zhromažďovanie a triedenie odpadov zo železných a neželezných kovov. Kovový šrot tu bude ďalej mechanicky upravovať, lisovať a predávať na ďalšie spracovanie.

Železný aj neželezný odpad bude dovážať samotná spoločnosť, keďže v meste vykonáva tiež zber odpadu. Spoločnosť predpokladá kapacitu pre jednorázové naskladnenie v množstve 50 ton. Ako vyplýva z predloženého zámeru, celkovo by sa tu malo spracovať ročne asi 1500 ton kovového odpadu za rok.

Komunálny odpad v Sečovciach

Zber a prepravu komunálneho odpadu v meste Sečovce zabezpečujú predovšetkým Technické služby mesta. Odpad sa prepravuje na zneškodnenie ukladaním na skládku vo Veľkých Ozorovciach.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
Značky
kovový šrot

Diskusia(0)