Eversheds Sutherland

Samsung zrecykluje milióny smartfónov. Sľubuje si 157 ton vzácnych kovov

Telefóny Galaxy Note 7, ktoré kórejská spoločnosť kvôli technickým chybám stiahla z trhu, prejdú recykláciou. Samsung z nich plánuje získať zlato, striebro, kobalt a meď.

Samsung zrecykluje milióny smartfónov. Sľubuje si 157 ton vzácnych kovov

„Desiateho októbra sme sa rozhodli zastaviť predaj a dodávky zariadení Galaxy Note 7 ako súčasť nášho záväzku poskytovať zákazníkom bezpečnosť,“ uviedol Samsung na začiatku tohto roka. „Chceli by sme ubezpečiť všetkých zákazníkov, že Galaxy Note 7 je jediným zariadením, ktoré toto rozhodnutie zasiahne.“

Technická chyba, ktorá sa prejavila pri používaní smartfónov, sa týkala lítiových batérií. Tie sa enormne prehrievali, čo spôsobovalo malé explózie a požiare. Kríza spojená so sťahovaním Galaxy Note 7 zo svetového trhu vyšla Samsung podľa portálu Shanghaidaily.com v prepočte na viac ako päť miliárd.

Spoločnosť následne začala sťahovať z trhu telefóny, ktorých predala po celom svete milióny. Samsung sa však ocitol pod paľbou kritiky Greenpeace, že nepredstavil nijaký plán, ako s množstvom elektroodpadu naloží. Podľa údajov portálu Waste360.com sa v skladoch spoločnosti ocitlo dovedna 4,3 milióna telefónov.

Časť komponentov využijú opäť

V reakcii na kritiku juhokórejská firma včera zverejnila plán, podľa ktorého vyzbierané telefóny rozoberie na súčiastky. Kamerové moduly, pamäťové zariadenia, čipy a displeje sa bude Samsung snažiť následne opätovne využiť alebo predať.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)