NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

Podzemné kontajnery majú čoraz viac záujemcov

Zariadenia od českého výrobcu MEVA získavajú popularitu aj na Slovensku.

Podzemné kontajnery majú čoraz viac záujemcov

Podzemné kontajnery MEVA | Foto: Odpady-portal.sk

Na Dni komunálnej techniky predstavila spoločnosť MEVA SK, ktorá zastupuje českého výrobcu MEVA, podzemné kontajnery z jeho výrobného portfólia.

V Moldave nad Bodvou prebieha už v súčasnosti už druhá inštalácia podzemných kontajnerov. „Vyplýva to zo spokojnosti nielen samotného užívateľa, teda mesta, ale aj obyvateľov Moldavy,“ hovorí pre Odpady-portal.sk konateľ spoločnosti Ing. Tomáš Jarco. Občania hodnotia pozitívne najmä zminimalizovanie neporiadku okolo kontajnerov a estetiku takéhoto riešenia.

V Moldave tak pribudnú ďalšie dve stojiská po päť kontajnerov na komunálny odpad a separovaný zber. Dodávateľ má rozpracovaných niekoľko ďalších projektov inštalácií. „Záujem o kontajnery je pomerne veľký, samozrejme, vždy to súvisí s možnosťami jeho prefinancovania,“ vysvetľuje T. Jarco.

podzemný kontajner

Jednu z noviniek v produktovom portfóliu spoločnosti MEVA SK
- chytrý odpadkový kôš - predstavila firma v máji.

K dodávke podzemného kontajnera poskytuje MEVA SK záručný aj pozáručný servis. U týchto zariadení je totiž potrebné raz ročne vykonať servisnú prehliadku, ktorá je pre funkčnosť zariadenia nevyhnutná.

Výber kompostéra je základom

Nový zákon o odpadoch zaviedol tiež povinnosť odkláňania biologického odpadu od skládkovania, v dôsledku ktorého začal intenzívne rásť aj záujem obcí a obyvateľov o kompostovanie.

MEVA SK reagovala na rastúci dopyt rozšírením svojej ponuky kompostérov. „Pri rozširovaní ponuky sme sa tentoraz orientovali najmä na kvalitnejšie kompostéry, pretože životnosť takýchto kompostérov môže byť aj pätnásť rokov. Vychádzame z toho, že ak sa niekto rozhodne investovať do kompostovacieho zariadenia, má sazmorejme záujem, aby mu vydržalo čo najdlhšie,“ upresňuje T. Jarco.

Pri výbere kompostérov poskytuje gemerský dodávateľ obciam aj konzultačnú pomoc. Pe to, aby bola investícia nákladovo efektívna, treba vedieť správne nastaviť kvalitu a veľkosť kompostérov a vedieť s nimi správne pracovať. „Vo firme máme špecialistov, ktorí sú vždy pripravení poradiť. Správny výber je totiž alfou a omegou každého projektu kompostovania,“ uzatvára konateľ.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

NATUR-PACK má novú webovú stránku. Ponúka rady pre výrobcov, obce aj verejnosť

NATUR-PACK má novú webovú stránku. Ponúka rady pre výrobcov, obce aj verejnosť

Organizácia zodpovednosti výrobcov NATUR-PACK pripravila pre svoje hlavné cieľové skupiny (výrobcovia – obce – verejnosť) novú webovú stránku www.naturpack.sk.

Laserový triedič odpadu zvyšuje kvalitu produktu

Laserový triedič odpadu zvyšuje kvalitu produktu

Nová technológia separovania odpadu dokáže identifikovať aj tmavé plasty, sklo, gumu a oddeliť ich od papiera.

Do projektov SEWA sa už zapojilo viac ako 400 škôl

Do projektov SEWA sa už zapojilo viac ako 400 škôl

Novela zákona o odpadoch priniesla organizáciám zodpovednosti výrobcov aj povinnosť zabezpečovať propagačné a vzdelávacie aktivity pre koncových užívateľov. Pre SEWA, a.s., ktorá je počtom členov, výrobcov elektrozariadení, najväčšou OZV na Slovensku, to okrem iného znamenalo aj rozšírenie spolupráce so školami, školskými zariadeniami aj tretím sektorom.