NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Tvorte menej odpadu, trieďte, otestujte sa a vyhrajte

Zapojte sa do jarnej súťaže vyhlásenej spoločnosťou ENVI - PAK prostredníctvom stránky www.triedime.sk.

Tvorte menej odpadu, trieďte, otestujte sa a vyhrajte

Dozviete sa, poprípade si rozšírite svoje poznatky, ako minimalizovať tvorbu odpadu, ako správne triediť papier, plasty, sklo, kovy a nápojové kartóny, ako správne kompostovať, čo sú to obnoviteľné a neobnoviteľné zdroje.

Vzdelávací on-line projekt s názvom „Test ekologickej inteligencie“ nájdete na stránke www.triedime.sk/test-ekologickej-inteligencie. Každý týždeň sú pre účastníkov pripravené zaujímavé témy, vďaka ktorým získajú praktické vedomosti ako prispieť k ochrane životného prostredia.

Odhodlanie vzdelávať sa bude odmenené

Počas 13 týždňov bude vždy v pondelok zverejnená nová téma. Účastníci si ju naštudujú a následne zodpovedajú krátky test. Každý týždeň budú vyžrebovaní spomedzi všetkých účastníkov traja, ktorí budú odmenení populárnym fidget spinnerom a edukačnými materiálmi.

Do súťaže je možné zapojiť sa počas celého trvania vzdelávania – jedinou podmienkou je zodpovedanie všetkých otázok jednotlivých tém v poradí, v akom boli zverejnené. Po uzavretí posledného kola Testu ekologickej inteligencie budú vyžrebovaní traja výhercovia atraktívnych cien: tabletu, fitness náramku a slúchadiel.

„Test ekologickej inteligencie“ je jedným z mnohých vzdelávacích projektov ENVI - PAK. Jeho cieľom je pozdvihnúť povedomie o triedení a je výbornou pomôckou pre firmy, domácnosti či pre školy a centrá voľného času,“ konštatuje Mgr. Katarína Kretter z oddelenia komunikácie OZV ENVI – PAK a pokračuje:„S predchádzajúcimi on-line vzdelávacími projektmi máme výborné skúsenosti, zapojili sa do nich tisícky účastníkov a tešíme sa, že čoraz viac ľudí sa zaujíma o triedenie odpadu.“

Online vzdelávací projekt Test ekologickej inteligencie sa začal 12. februára a končí 13. mája 2018. Výhercovia budú zverejnení 18. mája na stránke www.triedime.sk.

Po skončení všetkých 13 epizód vzdelávania bude úspešným účastníkom vygenerovaný certifikát o absolvovaní. Zapojiť sa môžu všetci – deti, mládež aj dospelí.

Prajeme Vám Veľa úspechov!

Zdroj: ENVI-PAK


Stránka www.triedime.sk obsahuje kompletné a praktické informácie od triedení odpadu. Informuje slovom, ilustračne a animáciami ako správne triediť, popisuje celý kolobeh odpadu – čo sa deje s odpadom, ako funguje triedička, ako sa zhodnocuje a recykluje odpad. Výrazná časť je venovaná deťom, ktoré sa hravou formou môžu vzdelávať prostredníctvom digitálneho pracovného zošita a maľovanky.

Spoločnosť ENVI - PAK založili v roku 2003 poprední výrobcovia balených výrobkov. Odvtedy zabezpečujeme triedený zber odpadov a jeho zhodnocovanie a recykláciu. Organizáciou zodpovednosti výrobcov sme sa stali 1. júla 2016 po tom, ako nám MŽP SR 20. apríla 2016 udelilo autorizáciu pre obaly i neobalové výrobky. Sme teda najdlhšie pôsobiacou oprávnenou organizáciou (organizáciou zodpovednosti výrobcov) na Slovensku.

 

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka: Československá ENVIROnmentálna konferencia 2018

Pozvánka: Československá ENVIROnmentálna konferencia 2018

20.5.2018, Aktualizovaný program konferencie | EKOS PLUS s.r.o. a E-expert s.r.o. Vás pozývajú na tradičnú konferenciu odborníkov venujúcich sa ochrane životného prostredia, ktorá sa opäť vracia do obľúbenej Sepetnej v Moravskoslezkých Beskydoch.

Nerozumiete evidencii odpadov? Nevadí! Máme pre Vás aplikáciu

Nerozumiete evidencii odpadov? Nevadí! Máme pre Vás aplikáciu

Vedenie evidencie odpadov je častokrát veľmi náročná a komplikovaná činnosť. S aplikáciou EnviSys ju však zvládne aj začiatočník.

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v máji 2018

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v máji 2018

Prinášame vám súhrn evidenčných a ohlasovacích povinností v odpadovom hospodárstve v máji 2018, ktoré musí dodržiavať držiteľ odpadu, sprostredkovateľ alebo obchodník.