Eversheds Sutherland
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Potravinové obaly pomáhajú zabraňovať vzniku odpadov

Balenie produktov je jednou z najekonomickejších a environmentálne najprijateľnejších stratégií pri zabraňovaní tvorbe potravinového odpadu, tvrdí štúdia.

Potravinové obaly pomáhajú zabraňovať vzniku odpadov

Foto: Fotolia

Obaly sú dôležitou časťou potravín. Ochraňujú ich pred poškodením, pokazením a kontamináciou. Sú potrebné pri bezpečnej preprave z miesta produkcie do miesta spotreby. Aj napriek svojim výhodám z hľadiska potravinového odpadu často zohrávajú menej dôležitú úlohu ako iné riešenia. Väčšia dôležitosť sa prikladá spôsobom nakladania s potravinami s ukončenou životnosťou, akými sú redistribúcia, kompostovanie, či anaeróbny rozklad.

Potravinový odpad predstavuje najvýznamnejšiu zložku odpadu na skládkach. Vyhadzované zvyšky jedla majú nielen ekonomický, sociálny, ale aj environmentálny dopad. K vynaloženej energii, pôde a vode sa pridávajú aj skleníkové emisie s postupným presunom potraviny v reťazci od výroby, spracovania, spotreby až po zbavovanie sa odpadu.  

Menej obalov = viac odpadu z jedla

Prevencia v tvorbe potravinového odpadu nielen chráni jedlo pred vyhodením, ale ústi aj do šesťkrát vyšších úspor emisií skleníkových plynov než kompostovanie, sedemkrát viac než anaeróbny rozklad a trikrát viac ako redistribúcia jedla. “Balenie je jednou z najekonomickejších a environmentálne najprijateľnejších stratégii pri zabraňovaní tvorbe potravinového odpadu,” uvádza štúdia amerického združenia Ameripen (link na štúdiu sa nachádza v druhej časti článku).

Podľa autorov existuje korelácia medzi potravinami s najvyšším podielom vyhadzovania a zároveň najmenej používajúcimi obaly. “Napriek tomu spotrebitelia často uvádzajú ako najvyššiu obavu z hľadiska životného prostredia obaly, nie potravinový odpad. Aj keď dôkazy hovoria o opaku.”

Tabuľka: Porovnanie podielu emisií produkovaných jednotlivými druhmi potravín v porovnaní s ich obalom

Emisie skleníkových plynov vybraných potravín

Prispôsobenie existujúcich technológii, nie nové investície

Ameripen v prieskume zisťoval, ako najúčinnejšie sa dajú použiť obaly pri zabraňovaní tvorbe potravinového odpadu. Výsledky ukázali, že zástupcovia odvetvia (neprekvapujúco) preferujú existujúce technológie, prípadne menšie úpravy balenia. Tie majú byť účinnejšie než investície do nových technológií.

“Tieto riešenia môžu byť ľahko prijateľné, nie sú nevyhnutne najefektívnejšími. Ekonomicky aj environmentálne efektívnejšími z dlhodobého pohľadu sú riešenia založené na predchádzaní vyhadzovania jedla.”

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Odpad so zmiešaným plastom v USA končí v spaľovni alebo na skládke

Odpad so zmiešaným plastom v USA končí v spaľovni alebo na skládke

O zvyškový plastový odpad je iba minimálny alebo žiadny záujem. Pre mestá bol kedysi zdrojom príjmu, teraz predstavuje iba náklady.

Potravinami najviac plytvajú domácnosti, vyplýva z prieskumu EÚ

Potravinami najviac plytvajú domácnosti, vyplýva z prieskumu EÚ

Aké chyby robia domácnosti najčastejšie? Ktoré vekové skupiny najviac plytvajú? Čo najviac vyhadzujú Slováci? Odborníčky diskutovali v Prahe.

Na majstrovstvách sveta v hokeji sa podarilo vytriediť 56 % odpadu

Na majstrovstvách sveta v hokeji sa podarilo vytriediť 56 % odpadu

Sedem ton vytriedeného skla, 21 ton plastov, 25 ton papiera. Pozrite si, ako dopadol hokejový šampionát v Bratislave a Košiciach z hľadiska odpadov.