Dvořák Hager & Partners
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Vassal EKO chce odstrániť nelegálnu skládku do roku 2021

Biskupická firma chce odstráni skládku na Lieskovskej ceste, ktorá susedí s pozemkom spoločnosti.

Vassal EKO chce odstrániť nelegálnu skládku do roku 2021

Foto: Odpady-portal.sk

„Nelegálna skládka, ktorá na tomto mieste existuje už viac ako štyridsať rokov, predstavuje problém pre celé okolie. Práve preto sa zástupcovia spoločnosti Vassal EKO začiatkom roka na stretnutí s predstaviteľmi mesta zaviazali kopec zlikvidovať na vlastné náklady. Skládky by mala byť odstránená najneskôr do 2021. Je to prísľub spoločnosti pre čistejšiu a krajšiu Bratislavu,“ vyhlásila dnes spoločnosť Vassal EKO.

Kopec tvoria státisíce ton odpadu a za posledné mesiace. Vassal EKO tvrdí, že z neho zlikvidovala už približne 33-tisíc ton.

Spoločnosť zároveň postupne skupuje pozemky, na ktorých skládka stojí, a v budúcnosti na nich chce vybudovať moderné recyklačné centrum na rôzne druhy odpadu.

Vyšetrovanie zatiaľ bez úspechu

Vlna odporu voči nelegálnej skládke odpadov sa zdvihla najmä v apríli tohto roku, kedy sa v jej blízkosti konal míting a protestné zhromaždenie občanov.

Minulý rok v areáli Vassal EKO, ktorý susedí s nelegálnou skládkou, viedla vyšetrovanie aj Slovenská inšpekcia životného prostredia, no nezistila porušovanie predpisov.

Z vyjadrenia Okresného úradu v Bratislave, o ktoré požiadala mestská časť Podunajské Biskupice, však vyplýva, že odpadu na povrchu skládky bol navozený až po roku 2008, teda po roku začatia prevádzky Vassal EKO, pričom jediný možný prístup na skládku je podľa úradu cez areál Vassal EKO. Firma to však odmieta.

„Kopec, o ktorom hovoríte, je tam minimálne 30 - 40 rokov. Ten pozemok nám nepatrí, je len priamo vedľa nášho. Naša firma robí na recyklačnom dvore dotriedenie a zhodnotenie,“povedal pre eTrend.sk riaditeľ spoločnosti Martin Andrejčák.

S Vassal EKO spolupracuje aj bratislavská mestská spoločnosť OLO, okrem vozenia škváry a popola do areálu Vassal EKO prenajala firme aj svoj areál pri spaľovni odpadov, na ktorom by mala v najbližších týždňoch spustiť do prevádzky recyklačnú linku na plasty a papier.

Značky
Vassal EKO

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Podnikateľom sa zvýšia náklady. Systém zálohovania pôjde do desiatok miliónov eur

Podnikateľom sa zvýšia náklady. Systém zálohovania pôjde do desiatok miliónov eur

Zálohovanie nápojových obalov môže stáť na vstupných nákladoch až 140 miliónov eur, ročne môže vyprodukovať stratu až 20 miliónov eur.

Ministerstvo zverejnilo návrh zákona o zálohovaní jednorazových obalov na nápoje

Ministerstvo zverejnilo návrh zákona o zálohovaní jednorazových obalov na nápoje

Na ministerský zámer doplatia najviac podnikatelia. Návrh zákona možno pripomienkovať do 4. februára.

Čo robíte so starými kontaktnými šošovkami? Briti ich teraz môžu odovzdať na recykláciu

Čo robíte so starými kontaktnými šošovkami? Briti ich teraz môžu odovzdať na recykláciu

V Spojenom kráľovstve sa dajú použité kontaktné šošovky po novom odložiť na špeciálnych zberných miestach, odkiaľ poputujú na recykláciu.