Dvořák Hager & Partners
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Vassal EKO chce odstrániť nelegálnu skládku do roku 2021

Biskupická firma chce odstráni skládku na Lieskovskej ceste, ktorá susedí s pozemkom spoločnosti.

Vassal EKO chce odstrániť nelegálnu skládku do roku 2021

Foto: Odpady-portal.sk

„Nelegálna skládka, ktorá na tomto mieste existuje už viac ako štyridsať rokov, predstavuje problém pre celé okolie. Práve preto sa zástupcovia spoločnosti Vassal EKO začiatkom roka na stretnutí s predstaviteľmi mesta zaviazali kopec zlikvidovať na vlastné náklady. Skládky by mala byť odstránená najneskôr do 2021. Je to prísľub spoločnosti pre čistejšiu a krajšiu Bratislavu,“ vyhlásila dnes spoločnosť Vassal EKO.

Kopec tvoria státisíce ton odpadu a za posledné mesiace. Vassal EKO tvrdí, že z neho zlikvidovala už približne 33-tisíc ton.

Spoločnosť zároveň postupne skupuje pozemky, na ktorých skládka stojí, a v budúcnosti na nich chce vybudovať moderné recyklačné centrum na rôzne druhy odpadu.

Vyšetrovanie zatiaľ bez úspechu

Vlna odporu voči nelegálnej skládke odpadov sa zdvihla najmä v apríli tohto roku, kedy sa v jej blízkosti konal míting a protestné zhromaždenie občanov.

Minulý rok v areáli Vassal EKO, ktorý susedí s nelegálnou skládkou, viedla vyšetrovanie aj Slovenská inšpekcia životného prostredia, no nezistila porušovanie predpisov.

Z vyjadrenia Okresného úradu v Bratislave, o ktoré požiadala mestská časť Podunajské Biskupice, však vyplýva, že odpadu na povrchu skládky bol navozený až po roku 2008, teda po roku začatia prevádzky Vassal EKO, pričom jediný možný prístup na skládku je podľa úradu cez areál Vassal EKO. Firma to však odmieta.

„Kopec, o ktorom hovoríte, je tam minimálne 30 - 40 rokov. Ten pozemok nám nepatrí, je len priamo vedľa nášho. Naša firma robí na recyklačnom dvore dotriedenie a zhodnotenie,“povedal pre eTrend.sk riaditeľ spoločnosti Martin Andrejčák.

S Vassal EKO spolupracuje aj bratislavská mestská spoločnosť OLO, okrem vozenia škváry a popola do areálu Vassal EKO prenajala firme aj svoj areál pri spaľovni odpadov, na ktorom by mala v najbližších týždňoch spustiť do prevádzky recyklačnú linku na plasty a papier.

Značky
Vassal EKO

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Francúzsko chce donútiť výrobcov cigariet k upratovaniu ulíc od ohorkov

Francúzsko chce donútiť výrobcov cigariet k upratovaniu ulíc od ohorkov

O nebezpečenstve fajčenia cigariet sa hovorí často, o problémoch spôsobených cigaretovými ohorkami omnoho menej. Francúzska vláda sa odpad po fajčiaroch rozhodla riešiť svojsky.

ISOH je vo výstavbe. Analyzuje

ISOH je vo výstavbe. Analyzuje

Na informačný systém dohliada riadiaci výbor. Sú v ňom zástupcovia ministerstva aj zamestnávateľských združení, konkrétne mená ministerstvo neposkytlo.

MŽP SR: Rozhodnutia úradu týkajúce sa Vassal EKO môžu byť nezákonné

MŽP SR: Rozhodnutia úradu týkajúce sa Vassal EKO môžu byť nezákonné

Ministerstvo životného prostredia preverilo viaceré rozhodnutia Okresného úradu v Bratislave, ktoré sa týkajú spoločnosti Vassal EKO. Z výsledkov kontrol envirorezortu vyplýva podozrenie.