NATUR-PACK

Poplatok za energetické zhodnocovanie odpadov. Ako ho vnímajú odborníci? (anketa)

Malo by byť energetické zhodnocovanie odpadov zaťažené poplatkom, ktorý by ho znevýhodnil pred recykláciou? Väčšina odborníkov je proti.

Poplatok za energetické zhodnocovanie odpadov. Ako ho vnímajú odborníci? (anketa)
Ilustračné foto: Odpady-portal.sk

Ministerstvo životného prostredia pripravuje novelu zákona o poplatkoch za uloženie odpadov, ktorú by mal rezort predložiť do pripomienkového konania najneskôr na jeseň tohto roku.

V ostatnom návrhu z októbra minulého roku navrhol postupné zvyšovanie sadzieb za uloženie odpadu na skládku. V ankete nás zaujímalo, či by malo byť zaťažené poplatkom alebo daňou nielen skládkovanie, ale aj energetické zhodnocovanie odpadov, teda tak, ako je to zavedené v niektorých európskych krajinách.

V tradičnej ankete Barometer sme otázku položili viac ako stovke odborníkov v oblasti odpadového hospodárstva.

Podrobné výsledky zverejňujeme exkluzívne pre predplatiteľov, pre nepredplatiteľov článok odomkneme o niekoľko dní.

Malo byť na Slovensku zaťažené poplatkom alebo daňou aj energetické zhodnocovanie odpadov?

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)