Dvořák Hager & Partners
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Nový druh bezobalovej drogérie sa riadi heslom „stačí pridať vodu“

Procter & Gamble uvádza na trh nový rad kozmetických prípravkov a drogérie do domácnosti v podobe drobných kapsúl, ktoré sa rozplynú pri kontakte s vodou.

Nový druh bezobalovej drogérie sa riadi heslom „stačí pridať vodu“

Procter & Gamble (Indiegogo)

Tuhé a suché

Nový typ drogériových výrobkov od giganta Procter & Gamble sa vyznačuje tým, že sa nepredáva v tekutej forme, ale vo forme kapsúl na jedno použitie rozpustných vo vode. Drobné štvorčeky by podľa výrobcu mohli ukončiť éru drogérie predávanej v plastových nádobách.

Nedávno predstavený koncept, ktorý sa nazýva DS3, spočíva v tom, že spotrebiteľ si kozmetiku a iný drogériový tovar zakúpi v podobe suchých štítkov. Napríklad na umytie vlasov postačí vziať do rúk jeden štvorček s označením „šampón“ a pustiť naň trochu vody. Štvorček sa v okamihu premení na šampón s rovnakým účinkom, aký má ten tekutý z plastovej fľaše.

zdroj: Procter & Gamble (Indiegogo)

Každá tableta je vyrobená za použitia inej receptúry podľa toho, na čo je určená. Spotrebiteľ si môže vybrať z dvoch vôní. Na jednotlivých štítkoch je názorne zobrazená aj napísaná ich funkcia. Napríklad na šampónovej tablete sú nakreslené vlasy, na pracom prášku je tričko a na čistiacom prostriedku na toaletu je záchodová misa.

Na výber je osem variantov

Celkove spoločnosť zatiaľ ponúka osem druhov kapsúl: mydlo na ruky, čistiaci prípravok na tvár, multifunkčný čistič povrchov, šampón, kondicionér, sprchový gél, prací prostriedok a prostriedok na čistenie toalety.

zdroj: Procter & Gamble (Indiegogo)

V prípade povrchového čističa stačí jednu tabletu rozpustiť vo fľaši vody a prípravok vydrží týždne. Štítok pracieho prostriedku zase stačí umiestniť na dno bubna, rovnako ako praciu kapsulu.

Spoločnosť zatiaľ rozoslala vzorky štítkov iba štyrom stovkám spotrebiteľov naprieč Spojenými štátmi, aby výrobok otestovali. Cena balenia stodvadsiatich kapsúl na osobnú hygienu, ktorý obsahuje šampón, kondicionér, sprchový gél a prípravok na čistenie tváre, sa dá zakúpiť za dvadsaťdeväť amerických dolárov (približne dvadsaťšesť eur – pozn. red.).

zdroj: Procter & Gamble (Indiegogo)

Menej emisií CO2

Štítky sú vyrobené z prírodných ingrediencií bez konzervačných látok. Aj bambusové obalové materiály, v ktorých sa tento rad prípravkov doručuje, sa dajú recyklovať a sú plne biologicky odbúrateľné. Cieľom spoločnosti Procter & Gamble je zmenšiť objem plastového odpadu z drogériových produktov a zmenšiť dopad čistiacich prostriedkov na životné prostredie.

Hlavná výskumná pracovníčka Kathy Fish pre Daily Mail uviedla, že keďže kapsule neobsahujú žiadnu vodu, sú oveľa ľahšie ako ich tradičné náprotivky, vďaka čomu je lacnejšia ich preprava, a pri ich výrobe vznikne o 75% menej emisií.

Rozšírenie tejto technológie v USA by mohlo pomôcť ušetriť milión plastových fliaš ročne. Mohlo by tiež o päť a pol milióna kilogramov znížiť emisie oxidu uhličitého, ktoré vyprodukujú kamióny, ktoré drogériu prevážajú.“ Tiež by sa ušetrilo osemsto galónov vody, ktoré sa minú na výrobu a prepravu čistiacich prostriedkov do domácnosti a kozmetických prípravkov na osobnú hygienu.

O podobnom koncepte jednorazových kapsúl naplnených kozmetickými prípravkami na osobnú hygienu sme už informovali. Minulý rok ich na trh uviedla spoločnosť Nohbo.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Ministerstvo objednalo reklamu. Tvrdí v nej, že PET fľaše nepatria do koša

Ministerstvo objednalo reklamu. Tvrdí v nej, že PET fľaše nepatria do koša

V zakúpenom reklamnom priestore chce propagovať eurofondy, recykláciu a prípravu zákona o zálohovaní obalov.

Odpad končí vo väčšine prípadov na skládkach. Slovensko zaostáva v triedenom zbere

Odpad končí vo väčšine prípadov na skládkach. Slovensko zaostáva v triedenom zbere

Najvyšší kontrolný úrad sa pozrel na 58 obcí aj na MŽP SR. Objavil veľké nedostatky.

Podnikatelia diskutovali o svojich projektoch zero waste (+ video)

Podnikatelia diskutovali o svojich projektoch zero waste (+ video)

Vo štvrtok 31. januára sa v Bratislave uskutočnila diskusia s názvom „Diskusia nielen o zero waste v podnikaní“, ktorú usporiadala Slovak Business Agency v rámci projektu MOVECO, ktorý je zameraný na zvyšovanie povedomia o obehovom hospodárstve.