NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

SLICPEN skončil, pokračuje v novom združení

Slovenské združenie pre značkové výrobky a Slovenské priemyselné združenie pre obaly a životné prostredie sa zlúčili.

SLICPEN skončil, pokračuje v novom združení

Foto: Fotolia

Okresný úrad v Bratislave vydal rozhodnutie, ktorým potvrdil uznesenia valných zhromaždení Slovenského združenia pre značkové výrobky (SZZV) a Slovenského priemyselného združenia pre obaly a životné prostredie (SLICPEN) o zlúčení týchto dvoch združení.

V zmysle zmluvy o zlúčení podpísanej vo februári tohto roka, aktivity oboch združení budú od tohto momentu zastrešené v rámci SZZV.

Zlúčenie SZZV a SLICPEN je najväčším míľnikom v histórii oboch združení. Je výsledkom dlhodobých synergií pri realizácii spoločných aktivít zodpovedne sa správajúcich spoločností v oblasti rýchloobrátkového tovaru na Slovensku. V rámci SZZV v plnej miere nadviažeme na aktivity SLICPEN. Chceme byť aj naďalej odborným hlasom environmentálne zodpovedných podnikateľov v rokovaniach so štátnou správou, odbornou ako aj širokou verejnosťou,“ uviedol predseda predstavenstva SZZV, Martin Mittner.

Obe združenia dlhodobo zdieľali nielen časť spoločných členov a hodnoty, ale aj logicky úzko spolupracovali. Po zlúčení sa v zmysle zmluvy o zlúčení členovia SLICPEN stali členmi sekcie pre životné prostredie SZZV. SZZV ako nástupca SLICPENu sa zároveň stáva členom Európskej organizácie pre obaly a životné prostredie EUROPEN.

Súčasným aj budúcim členom chceme poskytovať komplexné služby v oblasti ochrany ich záujmov na slovenskom trhu. Zlúčením sa aktivity značkových výrobcov a členov SLICPEN dostávajú pod jednu strechu a dosiahne sa tak vyššia efektivita,“ dodal výkonný riaditeľ SZZV, Ľubomír Tuchscher.

Slovenské združenie pre značkové výrobky (www.szzv.sk) je dobrovoľné združenie výrobcov a distribútorov rýchloobrátkových značkových výrobkov v oblastiach, ktoré ovplyvňujú výrobu, uvedenie na trh, distribúciu a predaj značkových výrobkov na Slovensku. V združení aktívne pôsobia sekcie pre ochranu duševného vlastníctva, potraviny, kozmetiku, detergenty, detskú výživu, tabakové výrobky a životné prostredie.

Združenie, ktoré vzniklo v apríli 1996 je členom Európskeho značkového združenia AIM, Cosmetics Europe, Asociácie výrobcov detergentov (AISE), Svetovej federácie zadávateľov reklamy (WFA) a na Slovensku Republikovej únie zamestnávateľov a Rady pre reklamu.

Slovenské priemyselné združenie pre obaly a životné prostredie (SLICPEN) reprezentuje výrobcov, ktorí na trh uvádzajú výrobky zabalené v obaloch predovšetkým z oblasti potravinárstva a rýchlo obratového tovaru (drogéria, kozmetika), ako i výrobcov obalov. SLICPEN vznikol v roku 1994, bol členom Európskej organizácie pre obaly a životné prostredie EUROPEN a bol významným odborným hlasom pri kľúčových diskusiách v oblasti obalovej a odpadovej legislatívy na Slovensku a v Európskej únii.

Združenie má nové vedenie

Predstavenstvo Slovenského združenia pre značkové výrobky minulý týždeň oznámilo, že na svojom zasadnutí zvolilo na post svojho predsedu pána Martina Mittnera, ktorý pôsobí ako Country Manager spoločnosti Nestlé Slovensko. Na čele združenia vystriedal pani Miroslavu Klimantovú, ktorá viedla riadiaci orgán združenia od roku 2017.

Veľa sa hovorí o rozdieloch medzi domácimi a medzinárodnými výrobcami. Naša pozornosť by sa však mala venovať tomu, kto je zodpovedný voči spotrebiteľovi, jeho zdraviu, životnému prostrediu a spoločnosti, v ktorej pôsobí. A práve na tejto zodpovednosti sú postavené zodpovedné značky, ktoré naše združenie chce aj naďalej spájať,” uviedol po zvolení nový predseda predstavenstva SZZV, Martin Mittner.

Martin Mittner je absolventom Vysokej školy ekonomickej v Prahe a v spoločnosti Nestlé pôsobí od roku 1997 na rôznych pozíciách. Svoje pôsobenie začal v Českej republike, následne pracoval v Nemecku a v Rusku, odkiaľ viedol biznis kulinárskych a mliečnych výrobkov pre trh celého Ruska a regiónu Eurázie. Na čele Nestlé Slovensko je od roku 2013.

Aktuálne zloženie Predstavenstva SZZV

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Prevzali ďalšieho hráča v odpadoch. Skupina KOSIT sa rozrastá o novú firmu

Prevzali ďalšieho hráča v odpadoch. Skupina KOSIT sa rozrastá o novú firmu

Najnovšou akvizíciou KOSIT-u je firma s miliónovými obratmi. Na trhu je už takmer 25 rokov.

Najlepším riešením pre textilný odpad je rozšírená zodpovednosť, tvrdí správa

Najlepším riešením pre textilný odpad je rozšírená zodpovednosť, tvrdí správa

Autori poukazujú na efektívnosť systému EPR, ktorý zabezpečuje všetky procesy od zberu až po finálne zhodnotenie.

Prepísali projekt na skládke exministra Vlčana. Má sa rozšíriť viac, plánujú úplne novú kazetu

Prepísali projekt na skládke exministra Vlčana. Má sa rozšíriť viac, plánujú úplne novú kazetu

Aktualizovaný projekt ráta s podstatne väčším rozšírením skládky.

X
X
X
X