NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

NATUR-PACK pokrstil knihu Zberný dvor a vytvoril zážitkový program pre deti

NATUR-PACK nedávno pokrstil knižku Branislava Jobusa zameranú na zvýšenie vnímavosti detí na problematiku odpadov. Spolu s autorom zorganizoval aj ekovýchovný zážitkový program.

NATUR-PACK pokrstil knihu Zberný dvor a vytvoril zážitkový program pre deti

Foto: Odpady-portal.sk

Organizácia zodpovednosti výrobcov NATUR-PACK nedávno pokrstila unikátnu ekovýchovnú knihu Branislava Jobusa s názvom Zberný dvor. Na tvorbe tohto počinu sa v podobe odborného garanta aj aktívne podieľala.

Knihu vydalo vydavateľstvo Slovart a NATUR-PACK ju považuje za mimoriadny prínos v snahe zvyšovať citlivosť detí na témy, ktoré súvisia s triedením a recykláciou odpadov a s ochranou životného prostredia.

Krst knihy sa uskutočnil 6. júla na hudobnom festivale Vrbovské vetry. Knihu pokrstil Michal Sebíň, riaditeľ NATUR-PACKu, a Mária Ševčíková, manažérka obchodného oddelenia, ktorá sa podpísala aj pod samotnú obsahovú časť diela.

Krst knihy Zberný dvor / Foto: NATUR-PACK

M. Sebíň v príhovore upozornil na hodnotu kníh a pripomenul, že nepatria do odpadkov. Na krste nechýbal ani ilustrátor Filip Horník, ktorého ilustrácie dotvorili a obohatili obsahovú časť knižky.

Šíriť osvetu aj medzi deťmi

„NATUR-PACK sa teší, že sa mohol stať aktívnou súčasťou ďalšieho originálneho projektu. Cieľom najnovšej knihy spisovateľa a speváka Branislava Jobusa je zvýšiť vnímavosť detí na problematiku odpadov a zodpovedného nakladania s nimi. Na knihu nadviažeme ďalšími sprievodnými aktivitami pre školy a verejnosť,“ zdôrazňuje organizácia zodpovednosti výrobcov pre obaly.

Zároveň pripomína, že kníh, ktoré hravou formou motivujú k zodpovednému nakladaniu s odpadmi, je na Slovensku veľmi málo. Práve z tohto dôvodu je dielo vítanou novinkou.

Knižka sa stretla s pozitívnymi ohlasmi

Knižka Zberný dvor je iba pár dní v predaji a už prichádzajú aj prvé recenzie. Tie vyzdvihujú predovšetkým skutočnosť, že vďaka knihe sa deti naučia nielen to, ako odpad triediť, ale napríklad aj to, čo zo separovaného odpadu môže vzniknúť.

„Je to kniha, ktorá primerane detskej mysli vysvetľuje osud odpadu po tom, ako opustí naše domácnosti,“ píše sa v ďalšej recenzii.

Vzdelávacie programy v lete aj na jeseň

Na motívy knihy Zberný dvor NATUR-PACK pre verejnosť pripravil aj originálny vzdelávací program s B. Jobusom, ktorý si deti s rodičmi mohli v predpremiére pozrieť v nedeľu (28. júla) na bratislavskej Magio pláži.

Foto: Odpady-portal.sk

V premiére sa program prvýkrát odohrá v rámci dvojdňového turné v Žiline na jeseň tohto roka.

„Každá organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) je povinná v mene svojich klientov (takzvaní výrobcovia) zabezpečovať informačné a vzdelávacie aktivity pre verejnosť. OZV NATUR-PACK je lídrom v tejto oblasti a vďaka proklientskemu prístupu práce sa jej darí participovať na množstve unikátnych vzdelávacích programov pre deti i dospelých,“ konštatuje NATUR-PACK.

Zážitkový program pre deti

Predpremiéra programu Zberný dvor dopadla mimoriadne úspešne, pričom deti boli priam vtiahnuté do deja programu.

Zážitková ekovýchova v podaní špičkového lektora Andyho Popoviča sa striedala s umením hudobnej skupiny B. Jobusa Vrbovskí víťazi.

Braňo Jobus / Foto: Odpady-portal.sk

Skupina sa vyznačuje tým, že hrá výhradne na hudobné nástroje, ktoré sú vytvorené z odpadu. Samozrejme, nechýbala ani debata o poslaní a odkaze ekoknižky Zberný dvor, pre ktorú zložil B. Jobus samostatnú pieseň.

Zdroj: NATUR-PACK, redakcia


NATUR-PACK je komunikačným partnerom denníka Odpady-portal.sk.Mohlo by vás zaujímať

J. Krišpín: Mikrospaľovne sú hodnotnými členmi malej distribuovanej energetiky

J. Krišpín: Mikrospaľovne sú hodnotnými členmi malej distribuovanej energetiky

Šéf spoločnosti EVECO Brno predstavil pilotný projekt mikrospaľovne v Česku. Pri tvorbe ekonomiky danej prevádzky sa inšpiroval ekonomikou ZEVO, postavil ju však „naruby“.

R. Pomberger: Viac recyklácie znamená viac zariadení na energetické zhodnotenie odpadu

R. Pomberger: Viac recyklácie znamená viac zariadení na energetické zhodnotenie odpadu

Na prechod odpadového hospodárstvo od skládkovania k energetickému zhodnocovaniu a recyklácii potrebujete minimálne desať rokov, hovorí rakúsky profesor.

Novela zákona o odpadoch bude mať fatálne vplyvy na hospodárenie podnikateľov, tvrdia obchodníci

Novela zákona o odpadoch bude mať fatálne vplyvy na hospodárenie podnikateľov, tvrdia obchodníci

Zväz obchodu SR tiež poukazuje na to, že výrobcovia už majú uzatvorené zmluvné vzťahy a cenové podmienky pre rok 2021 a nevedia zvýšenie recyklačných poplatkov premietnuť do ceny pre spotrebiteľa.