NATUR-PACK pokrstil knihu Zberný dvor a vytvoril zážitkový program pre deti | ODPADY-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
REDOX
MARIUS PEDERSEN

NATUR-PACK pokrstil knihu Zberný dvor a vytvoril zážitkový program pre deti

NATUR-PACK nedávno pokrstil knižku Branislava Jobusa zameranú na zvýšenie vnímavosti detí na problematiku odpadov. Spolu s autorom zorganizoval aj ekovýchovný zážitkový program.

NATUR-PACK pokrstil knihu Zberný dvor a vytvoril zážitkový program pre deti

Foto: Odpady-portal.sk

Organizácia zodpovednosti výrobcov NATUR-PACK nedávno pokrstila unikátnu ekovýchovnú knihu Branislava Jobusa s názvom Zberný dvor. Na tvorbe tohto počinu sa v podobe odborného garanta aj aktívne podieľala.

Knihu vydalo vydavateľstvo Slovart a NATUR-PACK ju považuje za mimoriadny prínos v snahe zvyšovať citlivosť detí na témy, ktoré súvisia s triedením a recykláciou odpadov a s ochranou životného prostredia.

Krst knihy sa uskutočnil 6. júla na hudobnom festivale Vrbovské vetry. Knihu pokrstil Michal Sebíň, riaditeľ NATUR-PACKu, a Mária Ševčíková, manažérka obchodného oddelenia, ktorá sa podpísala aj pod samotnú obsahovú časť diela.

Krst knihy Zberný dvor / Foto: NATUR-PACK

M. Sebíň v príhovore upozornil na hodnotu kníh a pripomenul, že nepatria do odpadkov. Na krste nechýbal ani ilustrátor Filip Horník, ktorého ilustrácie dotvorili a obohatili obsahovú časť knižky.

Šíriť osvetu aj medzi deťmi

„NATUR-PACK sa teší, že sa mohol stať aktívnou súčasťou ďalšieho originálneho projektu. Cieľom najnovšej knihy spisovateľa a speváka Branislava Jobusa je zvýšiť vnímavosť detí na problematiku odpadov a zodpovedného nakladania s nimi. Na knihu nadviažeme ďalšími sprievodnými aktivitami pre školy a verejnosť,“ zdôrazňuje organizácia zodpovednosti výrobcov pre obaly.

Zároveň pripomína, že kníh, ktoré hravou formou motivujú k zodpovednému nakladaniu s odpadmi, je na Slovensku veľmi málo. Práve z tohto dôvodu je dielo vítanou novinkou.

Knižka sa stretla s pozitívnymi ohlasmi

Knižka Zberný dvor je iba pár dní v predaji a už prichádzajú aj prvé recenzie. Tie vyzdvihujú predovšetkým skutočnosť, že vďaka knihe sa deti naučia nielen to, ako odpad triediť, ale napríklad aj to, čo zo separovaného odpadu môže vzniknúť.

„Je to kniha, ktorá primerane detskej mysli vysvetľuje osud odpadu po tom, ako opustí naše domácnosti,“ píše sa v ďalšej recenzii.

Vzdelávacie programy v lete aj na jeseň

Na motívy knihy Zberný dvor NATUR-PACK pre verejnosť pripravil aj originálny vzdelávací program s B. Jobusom, ktorý si deti s rodičmi mohli v predpremiére pozrieť v nedeľu (28. júla) na bratislavskej Magio pláži.

Foto: Odpady-portal.sk

V premiére sa program prvýkrát odohrá v rámci dvojdňového turné v Žiline na jeseň tohto roka.

„Každá organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) je povinná v mene svojich klientov (takzvaní výrobcovia) zabezpečovať informačné a vzdelávacie aktivity pre verejnosť. OZV NATUR-PACK je lídrom v tejto oblasti a vďaka proklientskemu prístupu práce sa jej darí participovať na množstve unikátnych vzdelávacích programov pre deti i dospelých,“ konštatuje NATUR-PACK.

Zážitkový program pre deti

Predpremiéra programu Zberný dvor dopadla mimoriadne úspešne, pričom deti boli priam vtiahnuté do deja programu.

Zážitková ekovýchova v podaní špičkového lektora Andyho Popoviča sa striedala s umením hudobnej skupiny B. Jobusa Vrbovskí víťazi.

Braňo Jobus / Foto: Odpady-portal.sk

Skupina sa vyznačuje tým, že hrá výhradne na hudobné nástroje, ktoré sú vytvorené z odpadu. Samozrejme, nechýbala ani debata o poslaní a odkaze ekoknižky Zberný dvor, pre ktorú zložil B. Jobus samostatnú pieseň.

Zdroj: NATUR-PACK, redakcia


NATUR-PACK je komunikačným partnerom denníka Odpady-portal.sk.Mohlo by vás zaujímať

ISOH sa naplno nerozbehne ani od roku 2023. Ministerstvo avizuje nový termín

ISOH sa naplno nerozbehne ani od roku 2023. Ministerstvo avizuje nový termín

Systém podľa ministra Budaja čaká „nultý ročník,“ fungovať bude na dobrovoľnej báze.

Nie je to voľný trh, odpady by mal regulovať ÚRSO, navrhuje minister Budaj

Nie je to voľný trh, odpady by mal regulovať ÚRSO, navrhuje minister Budaj

Obce pri výbere zvozových spoločností podľa ministra nemajú na výber.

MŽP mení podmienky povoľovania, zmeny navrhuje aj v odpadoch. Poznáme podrobnosti

MŽP mení podmienky povoľovania, zmeny navrhuje aj v odpadoch. Poznáme podrobnosti

Envirorezort plánuje cez zákon o IPKZ vykonať niekoľko dôležitých zmien v odpadovej legislatíve. Prinášame prehľad toho najdôležitejšieho, čo ministerstvo navrhuje.