NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Tesco je v znižovaní potravinového odpadu pozitívnym príkladom pre ostatné firmy, hovorí správa OSN

Pri dosahovaní cieľa znížiť množstvo potravinového odpadu do roku 2030 na polovicu nastal pokrok, avšak nie takým tempom, ako je potrebné.

Tesco je v znižovaní potravinového odpadu pozitívnym príkladom pre ostatné firmy, hovorí správa OSN

Foto: Tesco

Uvádza sa to vo výročnej správe koalície Champions 12.3 pri OSN, skupiny lídrov z celého sveta, ktorej cieľom je akcelerovanie napĺňania cieľa OSN 12.3.

Je potrebné, aby sa viac vlád a súkromných spoločností zaviazalo zverejňovať svoje údaje o potravinovom odpade a prijalo akčný plán v súlade s prístupom „cieľ-meraj-konaj“ (Target-Measure-Act). Iba tak môžeme včas dosiahnuť cieľ trvalo udržateľného rozvoja OSN 12.3 a znížiť potravinový odpad vo svete do roku 2030 na polovicu.

Nedávne úspechy spoločnosti Tesco v strednej Európe dokazujú, že jeho prístup k znižovaniu potravinového odpadu funguje.

Tesco nepovažuje za správne plytvať potravinami. Spoločnosť sa zaviazala pomôcť znížiť množstvo potravinového odpadu u dodávateľov nielen v obchodoch, ale aj v domácnostiach u zákazníkov. Stanovila si ambiciózny cieľ znížiť množstvo potravinového odpadu od farmy až na tanier do roku 2030 na polovicu, aby pomohla naplniť cieľ trvalo udržateľného rozvoja OSN 12.3.

Kandidáti Občianskej konzervatívnej strany

Na Slovensku Tesco znížilo množstvo potravinového odpadu o 52 %* v priebehu dvoch rokov odvtedy, ako boli po prvýkrát zverejnené údaje o potravinovom odpade, to znamená dosiahnutie cieľa trvalo udržateľného rozvoja 12.3 už 11 rokov pred termínom stanoveným OSN.

Tento úspech dokazuje, že prístup „cieľ-meraj-konaj“ (Target-Measure-Act) funguje ako efektívne riešenie pre znižovanie množstva potravinového odpadu. Prístup a výsledky práce Tesca na Slovensku ocenili aj vo výročnej správe koalície Champions 12.3, ktorá pôsobí pri OSN.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

SEWA už šesť rokov učí aj najmenších, že recyklovať odpad má zmysel

SEWA už šesť rokov učí aj najmenších, že recyklovať odpad má zmysel

Stúpajúca tendencia spotreby elektronických zariadení na Slovensku dáva dobrú príležitosť na vzdelávanie mladých generácií už od tých najmenších.

NATUR-PACK spustil registráciu na semináre pre klientov

NATUR-PACK spustil registráciu na semináre pre klientov

NATUR-PACK organizuje semináre v štyroch slovenských mestách. Klienti sa môžu registrovať na dopoludňajší seminár Obaly a neobalové výrobky od A po Z a popoludňajší seminár Elektrozariadenia a batérie.

Najmodernejšia spaľovňa odpadu pribudne vo Veľkej Británii

Najmodernejšia spaľovňa odpadu pribudne vo Veľkej Británii

Švajčiarska spoločnosť Hitachi Zosen Inova postaví jedno z najúčinnejších zariadení pre energetické zhodnocovanie odpadu s kapacitou 350-tisíc ton ročne.