Eversheds Sutherland
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Environmentálny fond bude povinný obciam zdôvodňovať svoje rozhodnutia

Obce budú zároveň miernejšie sankcionované za porušenie niektorých ustanovení zákona o odpadoch.

Environmentálny fond

Ilustračné foto: Odpady-portal.sk

Environmentálny fond bude po novom povinný poskytovať každej obci odôvodnenie, prečo žiadosti finančný príspevok vyhovel alebo nevyhovel. Obce zároveň budú miernejšie sankcionované za porušenie niektorých ústanovení zákona o odpadoch.

Vyplýva to z pozmeňovacieho návrhu k vládnej novele zákona o poplatkoch za uloženie odpadov a zákona o Environmentálnom fonde, ktorý na aktuálnej schôdzi NR SR schválili poslanci.

„Obce nebudú sankcionované za drobné porušenia zákona o odpadoch tým, že stratia nárok na získanie príspevku z Environmentálneho fondu na obdobie troch rokov,“ priblížil na sociálnej sieti predkladateľ návrhu, Radovan Kazda, poslanec NR SR za SaS (spoluvlastník vydavateľstva Odpady-portal.sk - pozn. red.).

Environmentálny fond od 1. decembra 2020 spustil elektronické podávanie žiadostí o príspevok, niektoré žiadosti je však aj naďalej potrebné zasielať poštou. Podrobnosti o zmenách v podávaní žiadostí sme zhrnuli v tomto článku.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Rumunská obec naučila obyvateľov správne triediť odpady aj bez vysokých investícií

Rumunská obec naučila obyvateľov správne triediť odpady aj bez vysokých investícií

S odpadmi bojujú nielen slovenské samosprávy, ale obce po celej Európe.

OLO spustí odvoz bioodpadu z hnedých zberných nádob 1. marca

OLO spustí odvoz bioodpadu z hnedých zberných nádob 1. marca

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. začína s odvozom biologicky rozložiteľného odpadu od pondelka 1. 3. 2021. Ukončený bude 30. 11. 2021.

Monitoring odpadového hospodárstva | 18. - 24. 2. 2021

Monitoring odpadového hospodárstva | 18. - 24. 2. 2021

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.