NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Vo Svidníku sa vzdelávalo o odpadoch. A padol nový slovenský rekord

Súčasťou podujatia bola prehliadka komunálnej techniky, ako aj množstvo vzdelávacích aktivít, o ktoré sa postarala OZV ENVI - PAK.

Technické služby mesta Svidník

Foto: Technické služby mesta Svidník

Technické služby mesta Svidník, mestská príspevková organizácia, ktorá vo Svidníku zabezpečuje komplexné služby v odpadovom hospodárstve, v posledný prázdninový víkend zorganizovali pre obyvateľov nultý ročník nového podujatia.

Deň s Technickými službami mesta Svidník sa niesol v duchu vzdelávania, priniesol však aj nový slovenský rekord v oblasti triedeného zberu.

Pripravili hravé vzdelávanie o odpadoch

Partnerom podujatia bola organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) ENVI - PAK, ako aj spoločnosti Redox, JRK, Kronospan a mnohé ďalšie.

„ENVI - PAK počas celého podujatia vzdelával malých aj veľkých návštevníkov. Na magnetickej tabuli priraďovali deti odpadové magnetky do správneho magnetického kontajnera. Veľký záujem prejavili aj o puzzle, pri ktorých si poskladali plastovú či sklenenú fľašu, nápojový kartón alebo papierovú krabicu,“ priblížil ENVI - PAK.

Foto: Technické služby mesta Svidník

Najnovšou aktivitou pre deti z dielne OZV ENVI - PAK bolo obrie pexeso, a to nielen pre jednotlivcov, ale aj pre skupinku detí, ktoré medzi sebou súťažili. Úlohou súťažiacich bolo nájsť medzi obrími tabuľkami správnu dvojicu, pričom k jednotlivým druhom odpadu hľadali správny farebný kontajner na triedený zber odpadu.

Odmeny v podobe pexesa, pravítka, maľovanky, pracovných zošitov a fosforových náramkov čakali všetky deti, ktoré sa zapojili do aktivít. Rodičia zas mali možnosť vyplniť si papierovú ekostopu a zistiť, ako sa správajú k životnému prostrediu, kde majú slabé a silné miesta v triedení odpadu.

Padol nový slovenský rekord

„Sprievodný program, ktorý zabezpečili Technické služby mesta Svidník, splnil sny mnohých detí. Mohli si sadnúť do vozidiel komunálnej techniky, napríklad do smetiarskeho auta, bagra či na nakladač a porozprávať sa s pracovníkmi,“ uviedol ENVI - PAK.

Mimoriadne nadšenie nastalo pri pokuse o slovenský rekord v počte stlačených plastových fliaš do jednej 1100 l nádoby.

Foto: Technické služby mesta Svidník

Svidníčania pri tejto aktivite prekonali rekord a do kontajnera sa podarilo vložiť 2 017 PET fliaš, čo predčilo všetky odhady a očakávania. Dovtedajší rekord padol v roku 2015, pričom išlo o 1 237 fliaš.

„Odmenou pre nás bola príjemná priateľská atmosféra, vynikajúca organizácia podujatia, detské nadšenie, spokojní rodičia a mnoho zodpovedaných otázok v oblasti triedenia odpadu,“ uzavrel ENVI - PAK.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Zálohovanie obalov sa neoplatí, tvrdí české ministerstvo

Zálohovanie obalov sa neoplatí, tvrdí české ministerstvo

Zavedenie zálohovania môže ohroziť zavedený systém triedenia obalov aj podľa štúdie Centra ekonomických a trhových analýz.

Ako sa darí firmám v odpadoch? Tri najziskovejšie podniky ukázali výsledky za rok 2023

Ako sa darí firmám v odpadoch? Tri najziskovejšie podniky ukázali výsledky za rok 2023

Traja najziskovejší hráči v slovenskom odpadovom hospodárstve vlani dosiahli tržby viac ako 130 miliónov eur.

Prečo Švajčiarsko nie je najlepšie v recyklácii odpadu? Problém je v koncovke

Prečo Švajčiarsko nie je najlepšie v recyklácii odpadu? Problém je v koncovke

Švajčiarsko má jednu z najvyšších mier recyklácie komunálneho odpadu v Európe, aspoň pokiaľ ide o hliník a sklo. Väčšina plastov sa však spaľuje. Cieľom novej iniciatívy je tento trend zvrátiť.