Zberný dvor v Bratislave pre mimoriadnu udalosť funguje v obmedzenom režime | ODPADY-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Zberný dvor v Bratislave pre mimoriadnu udalosť funguje v obmedzenom režime

Zberný dvor dočasne neprijíma kyseliny, zásady, detergenty, oleje, farby a rozpúšťadlá.

zberný dvor

Foto: OLO

  • Aktuality |  14.03.2022 |  Radovan Potočár

Zberný dvor na Starej Ivanskej ceste, ktorý je hlavným zberným dvorom mestskej spoločnosti OLO v Bratislave, pracuje v obmedzenom režime. Dôvodom je mimoriadna udalosť. 

"V piatok 11. marca 2022 v podvečerných hodinách vzniklo na Zbernom dvore OLO na Starej Ivanskej ceste 2 v priestoroch skladu na nebezpečný odpad tlenie a hustý dym. Dôvodom bola reakcia nebezpečných látok, ktorých obaly sa počas skladovania poškodili," informovalo OLO na svojom webovom sídle.

"Kyseliny, zásady, detergenty, oleje, farby a rozpúšťadlá však nebudeme môcť prijímať do štvrtka 17. marca 2022," uviedla spoločnosť.

Príčinou mimoriadne udalosti bolo podľa mestskej spoločnosti nesprávne uloženie nebezpečných látok, ktoré sa na zberný dvor dostali v nevhodných a poškodených obaloch či nádobách.

Vzhľadom na vzniknuté tlenie a hustý dym na miesto privolali hasičskú záchrannú služba, ktorá v krátkom čase situáciu dostala pod kontrolu a nikto neutrpel zranenia. Odhadovaný rozsah škôd podľa prevádzkovateľa zberného dvora predstavuje do 1 000 eur. 


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 10. - 16. 3. 2023

Monitoring odpadového hospodárstva | 10. - 16. 3. 2023

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Chutia takmer každému z nás. Vieme, ako správne triediť obaly od čipsov?

Chutia takmer každému z nás. Vieme, ako správne triediť obaly od čipsov?

Aj obľúbené zemiakové lupienky majú svoj sviatok - 14. marec je považovaný za Deň zemiakových čipsov.

V uliciach Paríža sa hromadia tisícky ton odpadu, ktorý nemá kto odviezť

V uliciach Paríža sa hromadia tisícky ton odpadu, ktorý nemá kto odviezť

Hlavné mesto Francúzska ochromili opäť štrajky verejných zamestnancov. Metská zberovka neodváža odpad, súkromné firmy fungujú.